Sisukord
Kultuur
Postimees
10.08.2020
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» Eesti Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (3) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine Edward Lucas: õnn väljendada arvamust Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood Toomiku helged varjundid Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noore talendi sulam džässtrioga

1 min lugemist
Holger Marjamaa. FOTO: Kaupo Kikkas

Tänavu noore džässitalendi preemia pälvinud pianist Holger Marjamaa on helgemaid tulevikulootusi eesti džässis. Debüütplaat koosneb neljaosalisest «Message’ist» ja kaheosalisest «Serenade’ist». Džässtrio kaaslasteks on kontrabassil Heikko Remmel ja trummidel Dmitri Nikolajevski.

Tellijale Tellijale

Keelpillikvartett lisab klassikalist kõla ja häälestused keelpillide vahel ja sulandumine trioga ongi külg, mida peaks veel lihvima. Marjamaa muusika on tundeline, helikeelelt peamiselt moodsa džässi näide, eeskujudeks Esbjörn Svensson, Brad Mehldau.

Plaadi eessõnast saame teada, et pianistile meeldib enim klassika ja džässi süntees, tõestuseks esitatava kõlapilt – tehniliselt ja dünaamiliselt täiuslik klassikapianist sukeldumas džässharmooniate ja rütmide vabamatesse vetesse.

«Message’i» kolmas osa, tundlik «Lullaby», on aga mõjutatud 70.–80. aastate džässballaadidest; rõõmustav, kui nii noore mehe loomingus kõlab kummardus tema vanemate noorusaegade muusikale. Kärsituse Marjamaa mängus võib kirjutada nooruse arvele, pealegi annab noorusenergia jällegi muusikale olulist sära.

Trio kõlab orgaaniliselt ja väljapeetult – Remmeli kirg ja Nikolajevski täpsus toetavad Marjamaa ideid. Kompositsioonis on tunda veel traagelniite, ehk saaks osi sujuvamaks kujundada ja keelpilliseadeid huvitavamaks kirjutada, aga alati võib ju vabas muusikas nii ja naa. Ja lõpuks on kõik maitseküsimus ning kunstniku väljendus, millele ei pea kehtima klassikalise muusika vormireeglid.

Holger Marjamaa Chamber Ensemble

08.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto