R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Korterit üüritakse õppehoone lähedal

Kertu Kula
, suvereporter
Facebook
Comments

Robinson Kinnisvara juhatuse liige Peeter Meus ütles, et paljud tudengid hakkavad juunis üürikorterit otsima, et mitte jääda hilja peale, kui valik on väiksem ja hinnad kõrgemad. Tudengid peavad üürikorteri puhul oluliseks eelkõige kooli lähedust.

Meusi sõnul on viimasel ajal lisaks kesklinnale nõutud Veeriku, Tähtvere ja Vaksali linnaosa korterid. Viimastel aastatel on paljud Tartu Ülikooli hooned kolinud Veeriku kanti ja sinna ehitatakse uusi õppehooneid, seega võib nende piirkondade populaarsust sellega seletada.

Kui kinnisvaraportaalis ilmub hea asukoha ja soodsa hinnaga korter, siis nädala jooksul on see välja üüritud, kuid on kortereid, mis lähevad ka ööpäevaga. Tema sõnul sõltub üürnik omaniku nõudmistest. «On omanikke, kes vaatavad kõik kandidaadid üle, samas on neid, kes võtavad esimese reageerija,» lisas ta. Tudengid, kes jätavad korteriotsingud augustisse, peavad arvestama, et üür on 10–20 protsenti kõrgem.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles