Sisukord
Eesti
Postimees
10.08.2020
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» Eesti Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (3) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine Edward Lucas: õnn väljendada arvamust Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood Toomiku helged varjundid Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Viimane suur ehitus enne pikka vaikust

3 min lugemist
Tallinna-Tartu-Luhamaa maantee 288,5 km FOTO: Repro

Veel paar aastat ehitamist ning valmis saavad järjekordsed paarkümmend kilomeetrit neljarajalist Tallinna-Tartu maanteed. Tee muutmine neljarajaliseks täisulatuses kuni Tartuni jääb juba järgmiste põlvkondade teha, kui üldse.

Tellijale Tellijale

Sellel sügisel valmib neljarajaline Aruvalla-Kose teelõik, see on 13 kilomeetri pikkune jupp Tallinna-Tartu-Luhamaa maanteel. Kümned tuhanded autosõitjad on istunud seal ummikus, näinud uut teed, uusi sildasid ja mahasõite, mõnelgi mahasõidul ehk isegi ära eksinud – eriline kaos valitseb Kose juures.

Kui see jupp valmis saab, siis järgmisena on maanteeametil kavas ehitada neljarajaliseks lõik Koselt kuni Arduni ja samuti tehakse Põltsamaa lähedal eeltöid kolmerajalise teeosa rajamiseks. Tõsi, nagu maanteeamet kinnitab, pole miski selge enne, kui lepingud valmis ja allkirjad paigas – seepärast ei taha nad ka detailidest rääkida.

08.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto