R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Liivimaa puhkes õide

Raimu Hanson
Facebook Twitter
Comments
Raamatu kõrvuti lehekülgedel on liivikeelne luuletus, seda illustreeriv Valts Ernštreitsi poolt Salatsi kandis tehtud foto ning sama luuletuse tõlge eesti ja läti keelde.
Raamatu kõrvuti lehekülgedel on liivikeelne luuletus, seda illustreeriv Valts Ernštreitsi poolt Salatsi kandis tehtud foto ning sama luuletuse tõlge eesti ja läti keelde. Foto: Anni Nöps

Salatsi liivi keel elab uues luulekogus. See suvi on liivi keelele ja kultuurile toonud kaasa mitu olulist asja, mida kokkuvõttes saab nimetada õitsenguks. Üheks erakordselt kauniks õieks on luuleraamat, mille autor on katnud end saladuselooriga.
 

Liivi Sõprade Seltsi välja antud raamatus «Salatsi jõe kolm kallast» on napis sõnastuses luuletused. Need on kirja pandud liivi keele Salatsi ümbruse murdes.

«Paarsada aastat pärast uurijate teateid Salatsi liivi keele hääbumisest ja selle viimaste kõnelejate hajutamisest on ühtäkki ilmunud esimene Salatsi liivi luulekogu,» märgib kirjandusteadlane Mart Velsker raamatu järelsõnas.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles