K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kesklinna põhikool ostab koolihoone endale

Rivo Veski
, reporter
Kesklinna põhikool ostab koolihoone endale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
RK Hariduse MTÜ sai koolitusloa, et sügisest hakkaks pealinnas Pärnu mnt 11 asuvas endises politseimajas tegutsema Tallinna Kesklinna Põhikool, mille veebilehe nimi on siiski www.reaalkool.ee.
RK Hariduse MTÜ sai koolitusloa, et sügisest hakkaks pealinnas Pärnu mnt 11 asuvas endises politseimajas tegutsema Tallinna Kesklinna Põhikool, mille veebilehe nimi on siiski www.reaalkool.ee. Foto: Mihkel Maripuu

Tallinna reaalkooli põhikool ehk uue ametliku nimega Tallinna kesklinna põhikool on valmis alustama esimest õppeaastat. Täna omandatakse hoone, mida seni on üüritud ja kus on toimunud ka osa reaalkooli tunde. Ostu-müügilepinguga läheb seni Austria taustaga firmale ECE Capital OÜ kuulunud endine politseimaja RK Haridussõbrad OÜ kätte.

Kesklinna põhikooli direktor Jaana Roht on kindel, et 1. septembril on kool täiesti valmis. «Hoones täna veel renoveerimistööd käivad. Need oleks lõpetatud, kui koolitusloa saamine poleks veninud,» rääkis ta.

Tallinna reaalkooli hoolekandeseltsi juhatuse liikme Alar Tamkivi sõnul tähendab ostu-müügitehing seda, et ebakindlus alustava kooli majandamises kaob ära. «Kui räägime üüripinnal kooli rajamisest ja töös hoidmisest, siis on see nagu hanejalgadel ettevõtmine. Kui tehing õnnestub lõpule viia, siis annab see koolile kindla aluse,» põhjendas Tamkivi.

Märksõnad
Tagasi üles