L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Henrik Roonemaa: mida hakata peale kiire internetiga?

Henrik Roonemaa
Facebook
Comments
Henrik Roonemaa.
Henrik Roonemaa. Foto: Peeter Langovits

Eilsest on Eesti kiireima kodukasutajale mõeldud internetiühenduse kiiruseks 200 megabitti sekundis ehk teisiti öeldes ikka kohe päris korralikult kiire. 

Sellest suvest on meil juba ka kaks peaaegu tervet riiki katvat 4G-mobiilivõrku teoreetilise kiirusega kuni 150 megabitti sekundis. Tegelik kiirus on sellest küll kindlasti oma paar-kolm korda väiksem, aga tulemuseks on ikkagi väga muljetavaldav number.

Peamine küsimus aga, mida minult selliseid uudiseid kuuldes küsitakse, on kantud tervest eestlaslikust umbusust: mida ma nii kiire internetiga küll peale peaksin hakkama?

Õigemini olen ma seda küsimust kuulnud juba vähemalt viimased kümme aastat iga kord, kui mõni sidefirma on olemasolevaid internetikiirusi jõudsalt tõstnud. Inimeste põhjendused oma skeptitsismile on ka kõik need kümme aastat samad olnud. Nad ütlevad, et loevad kodus veebist vaid e-posti ja ajalehti ning neil pole nii kiire ühendusega midagi peale hakata. Kellel üldse oleks, imestavad nad päid vangutades.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles