Sisukord
Välismaa
Postimees
10.08.2020
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» (21) Eesti Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele (3) Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust (5) Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist (1) Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand (1) Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (104) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? (2) Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine (13) Edward Lucas: õnn väljendada arvamust (4) Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood (1) Toomiku helged varjundid (14) Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni (4) Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! (1) Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

USA lükkas rünnaku edasi

3 min lugemist
Nädalavahetusel toimusid nii Türgis kui mitmel pool mujal maailmas USA sekkumist hukka mõistvad meeleavaldused. FOTO: AP/Scanpix

USA presidendi otsus lasta sõjalise sekkumise üle otsustada Kongressil pahandab Süüria opositsiooni ja annab valitsusvägedele enesekindlaid argumente.

Tellijale Tellijale

USA president Barack Obama teatas nädalavahetusel, et Ühendriigid on otsustanud anda Süüriale sõjalise löögi, ent soovivad sellele ka Kongressi toetust. President meenutas sealjuures, et talle jääb vajadusel siiski õigus rünnak korraldada ka juhul, kui Kongress seda heaks ei kiida. Süüria riiklik meedia kommenteeris otsust kui USA ajaloolise tagasitõmbumise algust ning Süüria asevälisministri Faisal Muqdadi hinnangul on Obama kõhklev ja segaduses.

«Ootasime, et see kõik läheb kiiremini ja löök tuleb kohe,» kommenteeris viivitust Süüria Rahvusliku Koalitsiooni esindaja Samir Nashar. Süüria peamise opositsioonirühmituse tippametnik väljendas Obama otsuse üle sügavat pettumust, ent avaldas lootust, et Kongress kiidab sekkumise heaks.

08.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto