L, 9.12.2023

Andrus alustas kooliteed üksinda

Elina Randoja
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Andrus Reemets sai aabitsa õpetaja Renate Sagajalt, kes hakkab talle sealtsamast raamatust emakeelt õpetama.
Andrus Reemets sai aabitsa õpetaja Renate Sagajalt, kes hakkab talle sealtsamast raamatust emakeelt õpetama. Foto: Margus Ansu

Isegi nii väikses kohas kui Kavastu juhtub harva, et esimesse klassi tuleb vaid üks laps. Viimati oli selline juhus viis aastat tagasi ning nüüd jälle eile, kui Andrus Reemets oma aabitsa kätte sai.

Seitsmeaastane heledapäine poiss oli kogu tähelepanust pisut segaduses. Aktuse ajaks pandi ta uhkes üksinduses Kavastu algkooli-lasteaia pere ette istuma ning oma kõnedes rääkisid temast nii õpetaja kui vallavanem, viimane kinkis poisile kooli alguse puhul ka õunapuu.

Andrus hoidis kramplikult uut aabitsat, suurt kommikarpi ja veel suuremat lille süles, et need maha ei kukuks, ja rääkis ajakirjanikule vaid nii palju, et lugeda ta oskab, natuke ka kirjutada ja oma uute koolikaaslastega on küla vahel juba tuttavaks saanud.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles