Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Rando Värnik: millist maaelu me tahame?

5 min lugemist
Rando Värnik FOTO: Postimees.ee

Rando Värnik kirjutab, et põllumajandustootmise struktuuri muutmine pole otstarbekas, maaettevõtlust peab mitmekesistama ja selle lisandväärtus peab nõuande- ja teadustöö abil kasvama ning väärtustada tuleb oma riigi maad, inimesi ja koostööd.

Tellijale

Uue maaelu arengukava eelarve vastuvõtmise eel on vaja mõelda, millisena me soovime näha Eesti maaelu 2020. aastal. Traditsioonilise põllumajanduse ja tehnoloogiate arenguga väheneb sektoris tööhõive ja üha enam vajatakse spetsialiste, kes on suutelised juhtima tehnoloogiaid ja vastutama nende kasutamise eest.

Põllumajandustootmise kontsentreerumine on möödapääsmatu, kui tahame konkureerida oma toodetega rahvusvahelistel turgudel. Protsessiga käib kaasas ka põllumajandusliku tootmisettevõtte käes oleva haritava maa kasv, mis tähendab, et suuremad tootmisüksused on muutunud suuremaks oma varade väärtuselt, kuid samas on kasvanud ka nende ettevõtete võõrvahendite kasutus, mis on muutunud tihti kriitiliseks.

31.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto