Sisukord
Uudised
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (4) Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? (2) Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (3) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (5) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel (1) Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita (3) Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit (1) 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe (2) Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis (5) Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond (1) Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära (10) Tennisega hüvasti jätnud Maria Šarapova: olen valmis vallutama uut mäge Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte (3) Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? (1) Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum (4) Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas prügiveohind tõuseb?

1 min lugemist
Логотип Veolia Keskkonnateenused. FOTO: Veolia

Septembris üritas Veolia Keskkonnateenused oma kolmes jäätmeveopiirkonnas omavoliliselt hindu tõsta. Veolia lõunaregiooni juht Kalle Voogla ütles siis, et tühjendushindu tõstma sunnib Aardlapalus ümber­laadimise ja Torma prügilasse vedamisega kaasnenud lisakulu. Kas on selgunud, kas uuest aastast või varem hinnatõus tuleb või ei?


Rein Haak,

Tartu linna­valitsuse linnamajanduse osakonna juhataja:

Mis puudutab ümberlaadimise kulusid, siis neid tartlased juba maksavad. Hind selgus riigihanke käigus, tonni hind on sellega fikseeritud. See on kindel, joon on all. Sellele tonnihinnale saab Veolia  lisada täpselt nii palju, kui võtab juurde Torma prügila riiklikku saastetasu.

Lahtine on praegu ainult see, kas Torma prügila tõstab vastuvõtuhinda rohkem, kui tõuseb riigimaks. Torma prügila haldaja käitumine pole täna teada.

Veolia ei saa tulla kõrgemat hinda taotlema mingite uute Aardlapalu ümberlaadimisjaama kuludega?


Ei. Siis ta peab hankest, mis on tehtud seitsmeks aastaks, taganema. Veokomponendid on selles hankes lahti kirjutatud ja kui tõuseb näiteks nafta hind maailmaturul, on see vääramatu jõud.

Praegu midagi sellist kütuseturul pole juhtunud ja hinnatõusu taotlust saame rahuldada ainult selles mahus, mis tuleneb Torma prügila kulude kasvust.

Kui palju võib nende kulude võrra kallineda prügikasti tühjendus kahe kuu pärast?


Tõus saab olla 80-liitrisel kastil paari krooni ringis. Mida suurem kast, seda suurem tõus.

Seotud lood
26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto