Sisukord
Uudised
Postimees
08.04.2020
Hiina maskide tõhusus pole kindel Eesti VIDEO ⟩ Koroonahirmus on rongis hõre isegi tipptunnil Eesti lühiuudised GRAAFIK ⟩ Viiruse leviku täpsemaks ennustamiseks on vaja rohkem andmeid Põlised sordid saavad elujõudu Majandus Puusepp: taastumine võtab aasta või paar Majanduse lühiuudised Riigifirmade nõukogu liikmed jäävad palgatõusust ilma Välismaa Kreml kasutab koroonakriisi NATO mustamiseks Välismaa lühiuudised Loodus ja käitumine teevad meestest viirusepandeemias nõrgema soo Teadur Hiina Euroopa sidemetest: me näeme ainult jäämäe tippu Hiina mängib Euroopas suletud kaartidega Liisi Karindi: Baltimaades on märgata suuremat Hiina pehme jõu kasutamist Teadur: koostöö Hiinaga kõigutab Balkani ELi kurssi Arvamus Herman Kelomees: erakordne korruptsioonioht Margit Sutrop: soovitused rasketeks valikuteks Abituriendid: HTM tekitab kadunud aastakäigu Mart Laar: tulevikku otsides Martin Küüsmaa: ei arutule laenamisele! (3) Juhtkiri: Esimene Peking ja Kolmas Rooma Kultuur Kontserdikorraldajatele paistab tulevik tume Uuenduslik virtuaalruum kunstihoones Uus hingamine heas uues maailmas Sport Tantsuliit löödi kahte leeri, osa klubisid püüab eralduda Spordi lühiuudised Võrkpallinaiskonna uus peatreener nimetas esialgse koondise Tartu Uus lodjakoda võtab ilmet Jaan Naaber: kohanejad mõtlevad juba kriisijärgsele maailmale Laura Danilas: Z-generatsioon koroonakriisis Kodus karantiinis püsiv tartlane ei pääse parkimistrahvist (1) Tartu lühiuudised EÜS tegutseb tulemuslikult kultuurimõjurina Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas prügiveohind tõuseb?

1 min lugemist
Логотип Veolia Keskkonnateenused. FOTO: Veolia

Septembris üritas Veolia Keskkonnateenused oma kolmes jäätmeveopiirkonnas omavoliliselt hindu tõsta. Veolia lõunaregiooni juht Kalle Voogla ütles siis, et tühjendushindu tõstma sunnib Aardlapalus ümber­laadimise ja Torma prügilasse vedamisega kaasnenud lisakulu. Kas on selgunud, kas uuest aastast või varem hinnatõus tuleb või ei?


Rein Haak,

Tartu linna­valitsuse linnamajanduse osakonna juhataja:

Mis puudutab ümberlaadimise kulusid, siis neid tartlased juba maksavad. Hind selgus riigihanke käigus, tonni hind on sellega fikseeritud. See on kindel, joon on all. Sellele tonnihinnale saab Veolia  lisada täpselt nii palju, kui võtab juurde Torma prügila riiklikku saastetasu.

Lahtine on praegu ainult see, kas Torma prügila tõstab vastuvõtuhinda rohkem, kui tõuseb riigimaks. Torma prügila haldaja käitumine pole täna teada.

Veolia ei saa tulla kõrgemat hinda taotlema mingite uute Aardlapalu ümberlaadimisjaama kuludega?


Ei. Siis ta peab hankest, mis on tehtud seitsmeks aastaks, taganema. Veokomponendid on selles hankes lahti kirjutatud ja kui tõuseb näiteks nafta hind maailmaturul, on see vääramatu jõud.

Praegu midagi sellist kütuseturul pole juhtunud ja hinnatõusu taotlust saame rahuldada ainult selles mahus, mis tuleneb Torma prügila kulude kasvust.

Kui palju võib nende kulude võrra kallineda prügikasti tühjendus kahe kuu pärast?


Tõus saab olla 80-liitrisel kastil paari krooni ringis. Mida suurem kast, seda suurem tõus.

Seotud lood
07.04.2020 08.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto