N, 7.12.2023

Kogu Euroopa vajab tervishoiutöötajaid

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vaatamata euroalas jätkuvale majanduskriisile valitseb kogu Euroopa Liidus nõudlus tervishoiutöötajate järele, näitab Euroopa Komisjoni korraldatud vabade töökohtade uuring. Üleeile avaldatud raporti pea ainsaks valguskiireks olidki tervishoiutööstuse vajadused – eriti õdede ja ämmaemandate järele –, sest üldkokkuvõttes on vabade töökohtade arv aastaga vähenenud neli protsenti. Seejuures hakkab töövõimaluste nappus levima ka suuremaid oskusi eeldavatesse sektoritesse.

«Viimane raport kinnitab, et tervishoid on üks suurima töökohtade loomise potentsiaaliga sektoreid Euroopas, kuhu tuleb kiiremas korras suunata koolituseks vajalikke investeeringuid,» ütles euroliidu tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse volinik László Andor.

Hoolimata majanduse taastumise märkidest osas Euroopa Liidu liikmesriikides püsib tööpuudus enamikus maades rekordtasemel. Augustis oli euroala töötusmäär 12,1 protsenti – kõrgeim tase alates ühisraha loomisest. Mõnes euroala lõunapoolsemas riigis on töötus praegugi üle kümne protsendi, Kreekas ja Hispaanias aga kõvasti üle kahekümne ehk vastavalt 27,6 ja 26,3 protsenti.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles