Sisukord
Eesti
Postimees
03.04.2020
Saarlastel tärkab lootus masstestimiseks (1) Eesti Eriolukord tõmbas keset Euroopa Liitu eraldusjoone (45) Eestisse jõudis esimene ports isikukaitsevahendeid Koroonaviirus pani kaevanduse seisma Riik kiirendab kiire interneti jõudmist maale (10) Juuksed kasvavad eriolukorras pikemaks Majandus Valitsus loodab kriisi seljatada helde jagamisega (9) Kaks ettevõtjat kolmest plaanib töötajate palka kärpida Naftasõda nõudis esimese ohvri (1) Välismaa Kolm Kesk-Euroopa riiki rikkusid põgenikeseadust (1) Itaalia arstid poevad Armani kaitseülikondadesse Noorele koroonaohvrile sai saatuslikuks paanika (5) Epideemiavastane võitlus suurendab Moskva linnapea Sergei Sobjanini mõju (1) Rohelisel Mandril on puhkenud maniakaalne ostupaanika Wuhanis kremeeriti tavalisest mitu korda rohkem inimesi (6) Arvamus Olesja Lagašina: tahaks sisulist kriitikat Peeter Roosma: inimõiguste konventsioon kehtib ikka (2) Tarmo Soomere: andmete peitmine toob inimohvreid (11) Katri Raik: õlitehas ei ole Ida-Viru päästepakett (3) Veiko Kommusaar: kaasata tuleb kogu korrakaitsevõimekust (1) Sergei Metlev: vene küsimuse koroonavärving (2) Juhtkiri: sild üle seisaku (2) Kultuur Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketis on 25 miljonit Kes saavad küsida kulka eristipendiume? Romaan, mis aimas pandeemiat ette (3) Luuseri tundeline teekond Sport «Pigem surra jalgel kui elada põlvili.» Tartu Nikolai Põdramägi: me võidame koroona (13) Tarmo Punger: arvestagem, et igaüks meie seast võib olla viirusekandja! (7) Marika Saar: lasteaednik eesliinil Kaubaks läks tühi krunt, kuid mitte vana maja (2) Ühe vaba töökoha kohta on meil üle kümne töötu Erkki Kõlu vaatab üle oma WC-paberi- ja seebivarud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kardinad valimiskabiinides pole kohustuslikud

1 min lugemist
Valimiskabiin. FOTO: Tairo Lutter / Virumaa Teataja

Vabariigi valimiskomisjoni (VVK) kinnitusel võiks Tallinna linna valimisjaoskondades kardinatest loobuda, kui tagatud on hääletamise salajasus. Valimiste keskkomisjoni sekretariaadi juhataja Priit Vinkel ütles Postimehele, et kabiinidele kehtivad üldised nõuded ning seda, kas kardinad peavad ees olema või mitte, pole õigusaktidega ette nähtud. «Kabiin peab võimaldama salajast hääletamist – milliste vahenditega see saavutatakse, on kohapeal valimiste korraldajate otsustada,» lausus ta.

Tellijale

Tema sõnul on Eestis valimistel läbi aegade kasutatud mitmesuguseid kabiine, ka selliseid, kus kardinaid pole ees olnud. «Tõepoolest on olnud ka kabiine, mis on paigutatud ruumis nii, et neljas, avatud külg on seina poole,» lausus Vinkel ja lisas, et nii pole kardinaid hääletamise salajasuse tagamiseks tingimata tarvis. «See on traditsiooniline meetod, kuid kindlasti mitte ainus vahend.» Tallinna valimiskomisjon otsustas valimiskabiinidele kardinate tellimisest loobuda, praeguseks on komisjoni seisukoht aga muutunud ning plaanitud uuendust tõenäoliselt ellu ei viida.

Valimiskomisjoni esimees, linnasekretär Toomas Sepp ütles kommentaariks, et otsus on protokollitud, see oli komisjoni liikmete arvamus, aga mingi otsus ei ole ajas sada protsenti. Sepp rääkis, et eelmistel valimistel on linn tavajaoskondade kabiine koos kardinatega rentinud, kuid tänavu otsustati kokkupandavad kabiinid, paraku ilma kardinateta, osta.

02.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto