Sisukord
Eesti
Postimees
15.02.2020
Eesti Postimehel kaheksa kujundusauhinna kandidaati Eesti Rahva Muuseum muinsuskaitse alla (2) Kodu panti – rikkus paistab (5) Majandus Stockmann hakkab jalgu alla saama LHV päästis konkurendi aktsionärid plindrist Merko vähendab järsult dividende TS Laevad kavandab uue parvlaeva ostu, rahvas tahab silda (8) Välismaa Postimees Müncheni julgeolekukonverentsil: Vene rünnaku võimalust võetakse realistlikult (19) Renzi ja Di Maio lammutavad Itaalia valitsust (1) Aasias vahetati valentinipäevaõrnusi näomaski varjus Arvamus Juhtkiri: korralagedus taksonduses (2) Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita! (9) Köidete kaupa vaimuvara Poliitilisest pärandist loobuja Ida-Aasia imemees Luba kartmatult kihutada (2) Kultuur Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) Sport Kas Evansi närv ja auto peavad vastu? Mart Soidro kolumn: vesine värk Oja ja Talihärm punktikohal Esimene Eesti mäesuusataja pääseb MK-sarja Saaremaa võrkpallurid teenisid matši täieliku tippklubiga Kliima Üheksa kliimamurrangut, mida tagasi pöörata ei saa (5) AK Soomeugrilase minapilt ja vallutaja pilk (2) Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) NÄDALA PLAAT: Lill ühes, nuga teises käes Aja auk. Laulame keha elektrilist Juurikas. Kiri Stenbocki majast Juurikas. Millest mõelda seksi ajal? Juurikas. Viimane veerg Arter Toomas Sulling: Osa soomlasi pidas seda häbiplekiks, et Soome inimene tuleb meile operatsioonile (7) Kuidas pimedad näeksid teatrit ja kurdid kuuleks laulupidu? Viimnepäev (2) Appi, huntide pealetung! Kas varsti lapsed neil hambus? (13) Roosa, pikajalgne Bob äratab südametunnistusi Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed (1) Priit Pullerits: kus ja millega «Talve» film eksib? (5) Vastlasupp läheb aina rohelisemaks ja kergemaks (3) Pittsburgh – teras, ketšup ja Andy Warhol Otse silmapiirini ja siis paremale. Helsingi motomessist, ja mitte üksnes mootorratturitele Stiilne viis hulluks minna Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kardinad valimiskabiinides pole kohustuslikud

1 min lugemist
Valimiskabiin. FOTO: Tairo Lutter / Virumaa Teataja

Vabariigi valimiskomisjoni (VVK) kinnitusel võiks Tallinna linna valimisjaoskondades kardinatest loobuda, kui tagatud on hääletamise salajasus. Valimiste keskkomisjoni sekretariaadi juhataja Priit Vinkel ütles Postimehele, et kabiinidele kehtivad üldised nõuded ning seda, kas kardinad peavad ees olema või mitte, pole õigusaktidega ette nähtud. «Kabiin peab võimaldama salajast hääletamist – milliste vahenditega see saavutatakse, on kohapeal valimiste korraldajate otsustada,» lausus ta.

Tellijale

Tema sõnul on Eestis valimistel läbi aegade kasutatud mitmesuguseid kabiine, ka selliseid, kus kardinaid pole ees olnud. «Tõepoolest on olnud ka kabiine, mis on paigutatud ruumis nii, et neljas, avatud külg on seina poole,» lausus Vinkel ja lisas, et nii pole kardinaid hääletamise salajasuse tagamiseks tingimata tarvis. «See on traditsiooniline meetod, kuid kindlasti mitte ainus vahend.» Tallinna valimiskomisjon otsustas valimiskabiinidele kardinate tellimisest loobuda, praeguseks on komisjoni seisukoht aga muutunud ning plaanitud uuendust tõenäoliselt ellu ei viida.

Valimiskomisjoni esimees, linnasekretär Toomas Sepp ütles kommentaariks, et otsus on protokollitud, see oli komisjoni liikmete arvamus, aga mingi otsus ei ole ajas sada protsenti. Sepp rääkis, et eelmistel valimistel on linn tavajaoskondade kabiine koos kardinatega rentinud, kuid tänavu otsustati kokkupandavad kabiinid, paraku ilma kardinateta, osta.

14.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto