R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti tundmatu suur­tutvustaja

Facebook Twitter
Comments
Isehakanud piltnik: 
Vikipeedia arendamine pakub Ivar Leidusele huvi ning ta kutsub kõiki fotograafe, kellel on pilte, mis võiksid Vikipeediale kasulikud olla ning mida pole kahju ära anda, neid Vikipeedia projektile annetama. Taustal Keila vasallilinnuse varemed.
Isehakanud piltnik: Vikipeedia arendamine pakub Ivar Leidusele huvi ning ta kutsub kõiki fotograafe, kellel on pilte, mis võiksid Vikipeediale kasulikud olla ning mida pole kahju ära anda, neid Vikipeedia projektile annetama. Taustal Keila vasallilinnuse varemed. Foto: Maarja Hindoalla,

Kõik algas huvist okaspuude vastu. Pole selles ju midagi irriteerivat ega seksikat. Aga puud viisid piltideni – ja need on erutanud miljoneid silmapaare üle maailma.

Kas teate, mis on maailma suurim fotokonkurss ja kuidas iseõppinud piltnikust eesti insener seal silma paistab ja endast märgi jätab?

Küsimuse esimese poole vastus: «Wiki Loves Monuments» (vt infokast), mille eesmärk on koguda Wikipediasse kvaliteetseid fotosid kultuurimälestistest. Just tänu sellele konkursile – ja siit tuleb küsimuse teise poole vastus – leidis fotograafia juurde tee Keilas elav raudteeinsener Ivar Leidus (37), kes jäädvustab juba mitmendat aastat suure innuga Vikipeedia tarbeks Eesti kultuurimälestisi ja loodust. Kusjuures teeb seda uskumatult hästi.

Ja kahtlemata edukalt. Suuresti tänu Leidusele on sel aastal Wikimedia Commonsi (vt veel kord infokast) ehk Wikipedia pildivaramu esilehele valitud fotodest iga kümnes Eesti päritolu.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles