Sisukord
Arvamus
Postimees
03.08.2020
RMK jätab kultuurimälestised lagunema (11) Eesti Eesti lühiuudised Vabanki koroonakolle paisub jõudsalt (8) Pinge välisteenistuses kasvas veelgi (14) Majandus Majanduse lühiuudised Juunis tööstuse langus pidurdus Pandimajad: eks ikka käib ärimehi, kes löövad pool kilo kulda letti (1) Riik ei tõmba libamaaklereid liistule Soomlased ei saa aru, millest minister Aab räägib (6) Välismaa Austraalia osariik kehtestas katastroofiolukorra Habarovski toetusprotestidel vahistati kümneid inimesi (1) KOHALIK VAADE ⟩ Koroonamure on nihkunud Itaalialt Hispaaniale Hongkongi koolid kardavad tsensuuri Arvamus Juhtkiri: tõde ja õigus RMK moodi (19) Kommentaar ⟩ Olesja Lagašina: viimase hetkeni vaba (2) Eerik-Niiles Kross: krüptoäpardus siseministeeriumis (6) Varro Vooglaid: kodanikuühiskonna illusioon ja õigusriigi paroodia (44) Andrus Karnau: rahapesutrahvi raasukesed (5) Riina Sikkut: härra Lotman, ärge pange mulle sõnu suhu! (6) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Milleks šamaanile wifi või transistorraadio? Arvustus ⟩ Inimlik põhjamaine komöödia Sport Andrea Adamo Tänaku ande avastamisest, Einsteinist ja Idamaa tarkustest Hamilton sai kodurajal karjääri pööraseima võidu VIDEO ⟩ Magnus Kirdi kibe konkurent andis Soomes tormihoiatuse, edu valem tundub uskumatu Treier, Drell ja teised Itaalia liiga korvpallurid alustavad hooaega väga karmide reeglitega Teooria: Hamiltoni ja Bottase ootamatus rehvipurunemises oli süüdi Räikköneni lagunenud vormel Tartu Düstoopia või ennustus? Politsei ei hoiata linnas mobiilse kiiruskaamera eest (3) Tartu lühiuudised Kliinikumi töötajate nakatumine tõi piirangud Ultrasportlane Rait Ratasepp jooksis 20 maratoni 20 päevaga Video ⟩ Eksperiment. Jänese matkaraja läbib rõõmuga algusest lõpuni vaid fanaatik (1) Koolikokk läks pensionile rõõmu ja pisaratega (1) Karlovlased võtsid lugude rääkimiseks üksteisele sappa Parameedikud selgitasid välja meistrid kuuli- ja kirvehaavade ravitsemises Olev Subbi maalis ideaalmaailma (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Liisa Tagel: igavad uudised?

2 min lugemist
Liisa Tagel. FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Süüriast on viimastel nädalatel jälle väga palju kirjutatud. Paistab, et Venemaast on saanud maailma rahuarmastavaim riik ning Süüria astub suurel sõbral käest kinni hoides heade poiste sekka ja lubab keelustada keemiarelva. Ilmselt hakkab aga nii mõnelgi lugejal küllastus tekkima: ei ole ju enam õieti uudiski, et keegi seal hukkus või et kõik vähegi mõistlikud riigid mõistavad hukka keemiarelvade kasutamise, pealegi juhtub mujal maailmas ehk veel palju põnevamatki, mida võiks Postimehe napilt kahel välisküljel kajastada.

Tellijale Tellijale

Meil siin on selline privileeg, et võime küllastuda uudistest või «uudistest». Miljonid süürlased elavad aga juba üle kahe aasta selles mitte-uudises – lahingud ja pommitamised, keemiarelvaoht, vinduv ja lõputu konflikt on nende argipäev. ÜRO andmetel on hukkunud üle 100 000 inimese, Süüria 22 miljonist elanikust 1,7 miljonit on sõjapõgenikena maalt lahkunud ning kuus kuni kaheksa miljonit sunnitud hülgama oma kodud ja elama sisepagulastena.

Mitmete riikide liidrid mainisid keemiarünnakutest rääkides, et see on punane joon, mille ületamise järel peab reageerima. Need häiritud elud on aga veel üks punane joon – lõpmatusse ulatuv punane joon eludest, mis kulgevad meie jaoks justkui paralleelmaailmas. Paralleelsed sirged ei lõiku, ega ju?

01.08.2020 03.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto