Sisukord
Tänane leht
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (18) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist (1) Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Suur edetabel: need on Eesti investorite lemmikaktsiad Aasia majanduste taastumine läheb hapralt Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve (1) Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (6) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (9) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? (1) 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peaauhinnaks terve elu

2 min lugemist
Rula ja Ratas vendadest näitlejate Priit ja Märt Piusi kehastuses viivad vaataja endaga koos liikluskeerisesse, aidates teadmisi kinnistada. FOTO: Ülo Josing / ETV

Möödunud reedel ETV eetris alustanud liiklusteemaline telemäng «Rula ja ratas» on, kui parafraseerida popkultuuri imbunud reklaamikuldvara, mõeldud lastele, kuid piisavalt asjalik, et mõjuda (ja kasu tuua) ka vanematele.

Tellijale Tellijale

«Et võita elu peavõit, suurepärane ja tervena elatud elu, tasub tunda liiklust ja teada tänaval liiklemise reegleid,» selgitab särav ja asjalik saatejuht Kerli Dello alustuseks ning võtab sellega värske telemängu kenasti kokku. «Rula ja ratas» õpetab noortele vaatajatele liiklusreegleid nagu mitmedki varasemad sama eesmärgiga saated, tehes seda aga mänguliselt ja võistluslikult, see aitab vajalikke teadmisi ja oskusi kinnistada.

«Rula ja ratta» kesksed kangelased ongi Rula ja Ratas vendadest näitlejate Priit ja Märt Piusi kehastuses. Kui saatejuht ja võistlejad on piiratud stuudioseintega, siis vendade tandem seikleb õues, tänavail ja looduses – seal, kus liiklejadki. Alguses ehk veel veidi kohmetud, suudavad vennad Piusid saate õige pea mõnusas tempos veerema tõugata.

04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto