N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kõhedust täis must maagia kinos Sõprus

Risto Kozer
Facebook
Comments
Morbiidne ja hüper-psühhedeelne: Dean Blunt koos ustava saatjaga Tallinna kinos Sõprus.
Morbiidne ja hüper-psühhedeelne: Dean Blunt koos ustava saatjaga Tallinna kinos Sõprus. Foto: Renee Altrov

Tõenäoliselt ei ütle Dean Blunti nimi paljudele suurt midagi, kuid melomaanidele, kes Hype Williamsit ja Inga Copelandi teavad, kõneleb ta üht-teist küll. Dean Blunt pole peavoolu artist, kes lavale astudes «Tere, rahvas!» ütleb ja seeläbi poolehoidu püüab – pigem hoidub ta sellistest situatsioonidest, meenutades pigem urbanistliku filosoofi ja Detroitis tegutseva Underground Resistance’i Euroopa väikevenna mentaliteeti.

12. septembril toimunud «Kino Sõprus Live» on 2013. aastal järjekorras teine sündmus, mille eesmärgiks on pakkuda viisakaid, vähem kommertslikke istumiskontserte ja seda mõistlikul kellaajal. Tuled kell 19 kohale, võtad õdusas valguses väikese joogi, naudid klassitsistlik-rahvuslikku kinoarhitektuuri ning lased end selles toimuvast kaasa viia.

Võttes teadmiseks, et Dean Blunti performance’itel on kaasa teinud nii õliste musklitega kulturistid kui terve esinemise vältel trenažööril sörkinud mees, ütleb see nii mõndagi Blunti esteetika ja arusaamade kohta. Saal pimeneb, kostma hakkab vihmasaju salvestis, mis pikkamööda aina võimendub. Keegi sammub lavale ning jääb näoga 300-pealise kuulajaskonna poole seisma. Sadu ja pimedus aina võimendub, see keegi seisab laval edasi – vähemalt 20 minutit. Saalist ei protesteeri keegi kostab vaid üks tagasihoidlik vile.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles