Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pankrotimeister Kilk silmitsi keeluga

Rein Kilk ütles augustis Jõgeva maakohtus peetud istungil, et peab tema üle peetavat kohtuasja võlausaldajate isiklikuks kättemaksuks ja väljapressimiseks. FOTO: Andras Tralla / Äripäev

Sõudeliidu president, kauaaegne armastatud raadiokommentaator Rein Kilk sipleb pankrottide võrgus, olles nüüd silmitsi ärikeeluga. Kui Tartu maakohus Weroli pankrotihalduri ettepanekuga nõustub, ei tohi seni äris väga aktiivne Kilk enam ettevõtete juhatusse kuuluda.

Tellijale Tellijale

Werol Tehaste võlausaldajate meelest on Kilk koos oma partneritega ettevõttest vara välja kantinud. Võlausaldajate hinnangul ei tee Kilk seda esimest korda, vaid kordub käekiri, kus võlgades ettevõtte vara on välja renditud ja firma ise varatu.

Tartu maakohtus on praegu Werol Tehaste pankrotihalduri Toomas Saarma hagi Kilgi ja tema teise suure pankrotistunud ettevõtte Lõuna Toiduainetööstuse (leivatööstus Pere), aga ka riigikogu liikme Aivar Koka, endise ministri Jaan Õunapuu ja veel kahe rapsiõlitehase juhtimisega seotud ärimehe vastu. Saarma nõuab neilt enam kui kuut miljonit eurot.

30.11.2021 01.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto