T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Henrik Roonemaa: Benjamini miljardid

Henrik Roonemaa
Facebook Twitter
Comments
Henrik Roonemaa
Henrik Roonemaa Foto: Erakogu

Tutvusin ükspäev noore IT-ettevõtja Benjaminiga. Benjamin nägi oma T-särgi ja kulunud teksadega välja nii stereotüüpse nohiku moodi, nagu oleks mõne Hollywoodi teleseriaali režissöör isiklikult ta Eesti ajakirjanike ette rääkima sättinud, aga tema jutt oli kaugel telemaailma lihtsustatud lugudest.


Benjamin nimelt on paljude börsianalüütikute õudusunenägu. Ta teeb veebiteenust, mis analüüsib automaatselt analüütikute soovitusi aktsiate kohta, võrdleb neid aktsiaturgude reaalse liikumisega ning väljastab külmalt kalkuleeritud hinde selle kohta, kui täpsed mõne konkreetse analüütiku soovitused viimase nelja aasta jooksul olnud on. Kui sa maksad Benjaminile 25 dollarit kuus, jagab ta oma loodud tehisintelligentsi tulemusi ka sinuga ja sina omakorda saad aktsiaid osta või müüa just nende analüütikute soovituse järgi, kes ajalooliselt kõige enam täppi on pannud.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles