K, 29.11.2023

Martin McKee: e-sigaretid – mis need siis ikkagi on?

Martin McKee
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Martin McKee
Martin McKee Foto: Erakogu

«Kahjutud» e-sigaretid, mis peaksid aitama suitsetamisest loobuda, võivad hoopis kasvatada uue suitsetajate põlvkonna, hoiatab Londoni Ülikooli Euroopa rahvatervise professor Martin McKee.

Eesti ja kogu Euroopa reklaamifirmadel oli 2013. aasta buumiaasta. Toode, mida nad kogu jõust reklaamisid, oli e-sigaret, akul töötav seade, mida kasutades jääb mulje, nagu inimene suitsetaks, ja mis annab kasutajale võimaluse kätte saada nikotiinidoos, vältides samal ajal kõiki neid jubedaid vähkitekitavaid aineid, mida leidub tavalistes sigarettides.

Kuid e-sigaretid on olemas olnud juba aastaid. Esimene patent on pärit 1963. aastast ja Hiinast on neid eksporditud alates 2005. aastast. Miks siis nüüd selline puhang? Vastus on lihtne. Kui e-sigaretid ilmusid, eirasid suured tubakafirmad neid, sest mõistsid, et need ei asenda kuidagi pärissigaretti. Lõppeks olid nad juba aastaid vaeva näinud, et ühes sigaretis oleksid kõik komponendid täpselt parajas tasakaalus. Lisaks tubakale, mõistagi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles