E, 28.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Erakonnaseadusesse jõuab kolm-neli Rahvakogu ettepanekut

NN
Erakonnaseadusesse jõuab kolm-neli Rahvakogu ettepanekut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: SCANPIX

Eile erakonnaseaduse muudatusi arutanud põhiseaduskomisjon otsustas arvestada Rahvakogu kolme-nelja ettepanekuga. Eelnõu soovitakse saata riigikogu ette oktoobris. «Otsustasime saata eelnõu esimesele lugemisele, andsime muudatusettepanekute tähtajad ja nii edasi ehk astusime selle eelnõu menetlemisel suure sammu edasi,» ütles Postimehele komisjoni esimees Rait Maruste.

Muu hulgas oli jutuks, kas on võimalik eristada poliitilist reklaami, ning komisjon leidis, et selles osas ei saa kriteeriume määrata. «Selle kohta saatis meile erakondade rahastamise järelevalve komisjon kirja, et me defineeriksime poliitilise reklaami tunnused, aga kõik komisjoniliikmed leidsid, et täiesti võimatu on seda teha, see tekitab ainult mittemõistmisi ja vaidlusi, mis kuhugi ei vii,» rääkis Maruste.

Küll aga kiideti heaks erakondade rahastamise järelevalve komisjoni ettepanek teha parteide aruandlus kvartalipõhiseks ja jätta sisse kolm aruandlusliiki: poliitiline tegevus, majandustegevus ja personalikulud.

Märksõnad
Tagasi üles