Sisukord
Arvamus
Postimees
21.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (3) Eesti Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (1) Lavly Perling reformib Ukraina prokuratuuri (1) Kliimamuutus sunnib metsatüli lõpetama Kaitseväest ajapikendust saanud noor: seni on enesetappu takistanud relva puudumine (29) Majandus Sealt tulevad maailma suurimad teemandid Tere alustas Kruuda tehtud võlgade maksmist Helme ennustab Euroopas raskeid eelarvekõnelusi Välismaa Taani annab Misāne Lätile välja Saksa radikaal mõrvas kümme inimest GRU võis korraldada keemiarünnaku ka Sofias Rootsi parlamendi spiiker: meie demokraatiale tehti stressitaluvustest Arvamus Juhtkiri: mida teha kroonijuveelidega? Herman Kelomees: linnainimeste maaelu (1) Martin Mölder: erakondliku eelistuseta valijaist (2) Riina Solman: sõltuvusest peab olema väljapääs (3) Ene-Margit Tiit: Kapatoobri kooli lugu (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: metsamajandus kestlikuks – kiiresti! Anu Aug: riigimetsas toimuva üle otsustamine vajab selgeid reegleid Lauri Laanisto: tükeldamise tundlik teadus Kultuur Lelulugu Eesti moodi ehk mida arvata «Sipsikust»? (3) Sport Nurgeri elu Hispaanias: võib-olla ongi parem, et alati treenerist aru ei saa Eesti jõudis MMil paarissegateatesõidus esitosinasse Kontaveidi teekond lõppes veerandfinaalis Tallinn Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (1) Tartu Tormituuled uhtusid Peipsi randa tapva taime (5) Ringkonnakohus jättis Martin Halliku hiigelhüvitiseta (1) Ulila rahvas soovib kõnniteed kiiremini kui võimalik (1) Tartlased tähistavad vabariigi aastapäeva mitu päeva Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Juhtkiri: muidugi nad vaatavad tagasi. Aga mida nad näevad?

2 min lugemist
FOTO: Urmas Nemvalts

Statistika on arvud, ei enamat. Tõlgendamine sõltub tõlgendajast, kuid veidi ka sellest, kuidas andmeid statistikaametist edastatakse. 2011. aasta rahvaloenduse andmeid antakse avalikkusele jupikaupa ja viimased, sisserändamist puudutavad andmed teevad meele heaks.

Tellijale

Rahvaloenduse järgi on Eestisse viimase 11 aasta jooksul mõnest välisriigist kolinud 28 000 inimest. Neist enam kui pooled, 14 400 inimest, on sellised, kes on sündinud Eestis ja seega need, kes on leidnud pärast võõrsil elatud aastaid tee Eestisse tagasi. Tõsi, majanduskriisi ajal oli sisseränne üsna tagasihoidlik, kuid 2010. aastal kasvas see juba 3000 inimeseni aastas ja 2011. aastal oli Eestisse tulijaid juba ligi 4600. Nagu öeldud, kindlalt pooled või veidi enamgi mitte üksnes ei tulnud siia, vaid tulid tagasi.

Tõsi, rõõmu varjutab see, et teiste, varem avaldatud ja 2012. aastat puudutavate andmete põhjal saaks maalida hoopis teistsuguse pildi. Läinud aastal Eestist väljarändamine võrreldes aasta varasemaga peaaegu kahekordistus. Saldo – välja- ja sisserännatute suhe – oli enam kui 6000 inimese võrra negatiivne. Negatiivsem kui ühelgi teisel aastal viimase kümnendi jooksul.

20.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto