N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tänapäevane A-energiaklassi arendus

Marina Lohk
, teemalehe kaasautor
Tänapäevane A-energiaklassi arendus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tiskresse rajatav Lucca kodu koosneb kaheksast A-energiaklassi majast. Tulevikus võb sarnaseid arendusi veelgi oodata.
Tiskresse rajatav Lucca kodu koosneb kaheksast A-energiaklassi majast. Tulevikus võb sarnaseid arendusi veelgi oodata. Foto: Lucca Kodu

Kui varem seostus energiasäästlik kodu pigem askeetlike ja looduslähedaste tingimustega, siis tänapäeval tähendab see pigem läbimõeldud ehituslahendust ning mugavat ja tervislikku elukeskkonda.

A-energiaklass ehk teisisõnu liginullenergiahoone on Eestis veel suhteliselt uus nähtus. Rae vallas Sepa elurajoonis valmivad B-klassi ridaelamute kõrval A-klassi eramud, Tallinnas on kerkinud paar esimest A-klassi kortermaja, nende hulgas Merko ehitatud Räägu 9 maja.

Tiskres sai aga augusti lõpus nurgakivi Kristjan-Thor Vähi ja Marek Pärteli arendatav elurajoon Lucca kodu, kus kõik eramud vastavad lisaks moodsale ja luksuslikule välimusele juba põhipaketi puhul A-energiaklassile, lisaks pakutav ECO pakett võimaldab aga energiasäästu veelgi suurendada.

Märksõnad
Tagasi üles