Sisukord
Tarbija
Postimees

Kütteseadmeid tuleb regulaarselt hooldada

2 min lugemist
Kui välisfassaadi muutmine on keelatud ja planeeritakse seespoolset lisasoojustamist, peavad sellega seotud riskid olema maandatud. FOTO: Corbis/Scanpix

Kütteseadmetesse tuleb suhtuda täie tõsidusega ja neid hooldada tootjate etteantud juhiste järgi. Hoolduse õigel ajal tegematajätmine, kütteseadme ebatäpne seadistamine ja valesti valitud kütus võivad põhjustada katla efektiivsuse vähenemist ning selle kasutusea lühenemist. Hooldamata katla kasutamine võib kergemal juhul kaasa tuua suuremad kulutused remonditöödele, halvimal juhul aga lõppeda tulekahju ja vara hävimisega.

Tellijale Tellijale


Kütteseadmete paigaldamisel ja hooldamisel tuleb alati järgida kasutusjuhendit ning selles välja toodud hoolduse tegemise sagedust. Olenevalt seadme liigist võib hooldustöödel vaja minna ka spetsiaalseid vahendeid.

Väikekatelde ja küttesüsteemide hooldustöid võib küll ise teha, kuid kasutusohutuse ning pika ja probleemideta kasutus-ea tagamiseks on siiski soovitav kord aastas lasta kütteseadme spetsialistil katel üle kontrollida ning vajaduse korral teha hooldus.

13.07.2020 14.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto