T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põltsamaa Felix loobus õuntest

Vilja Kohler
, reporter
Facebook
Comments
Kolm aastat tagasi oli Eestimaal vilets õunaaasta, kuid ASi Põltsamaa Felix töötaja Tatjana Ilvesel ja ettevõtte suurel õunapressil oli tänu Leedu õuntele siiski tööd. Tänavu otsustas Põltsamaa Felix õunte kokkuostmisest loobuda ja müüs õunapressi maha.
Kolm aastat tagasi oli Eestimaal vilets õunaaasta, kuid ASi Põltsamaa Felix töötaja Tatjana Ilvesel ja ettevõtte suurel õunapressil oli tänu Leedu õuntele siiski tööd. Tänavu otsustas Põltsamaa Felix õunte kokkuostmisest loobuda ja müüs õunapressi maha. Foto: Margus Ansu

Õunapuud kasvatasid Lõuna-Eestis tänavu küll väga rikkaliku saagi, aga paljudel aednikel pole seda kuhugi müüa: väike moosivabrik Valgamaal töötab küll täis-tuuridel, aga suur ostja Põltsamaa Felix õunu ei taha, firma müüs ära õunapressigi.

«Jah, sel aastal me õunu kokku ei osta, selline otsus tehti juba ammu,» ütles Põltsamaa Felixi turundusdirektor Marek Viilol. «Lõuna-Eesti aedades võib tunduda, et õunu on palju. Aga et edukalt mahla teha, on meil vaja päevas 50 tonni õunu ning sellist kogust pole Eestist võtta.»

Nüüd on Põltsamaa Felix ära müünud suure õunapressi ja mõned kulunud seadmed. Sel sügisel ostab ettevõte õunamahla veini valmistamiseks Euroopa tarnijatelt, reedelgi pandi sellega üks laar käima.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles