Sisukord
Arvamus
Postimees
11.07.2020
Eesti Priit Hõbemägi on valmis minema kultuurikomisjoni vastu kohtusse Eesti lühiuudised Vanglamüüri lammutamine tõi hea üllatuse Kriis suunamudijaid ei murdnud (2) Majandus Analüüs: Tallink kaotas üle kahe miljoni reisija (2) Apple’i aktsia ralli teeb murelikuks, analüütikud soovitavad siiski osta (1) Välismaa AJA PEEGEL. Tunnistajad vaikivad seni Srebrenica ohvrite matmispaikadest Välismaa lühiuudised Arvamus Mihkel Kunnus: hukkamine e-kohtus (5) President Kanye West (3) Tagasihoidlik töörügaja Linnapea salarelv 111 päeva sisekaemust Juhtkiri: tõuksisõit pole lapsemäng (1) Tühista või saa tühistatud: avalikust arutelust sotsiaalmeedia ajastul (2) Sport MMA-eksperdid Vallo Hannus ja Ari Matti Mustonen lahkavad UFC suurt peamatši Ville Arikese kolumn: spordimaailm, mida me veel ei tundnud Tiidrek Nurme andis kogu oma elu jooksmisele (3) Merendus Täna algaval Muhu väina regatil suuri pidusid ei tule Merenduse lühiuudised AK Põhjala võlud ja valud: vana kummitehas võidetakse inimestele tagasi Arter Laevandusjuht Kadri Land: Tundub, et põdesin koroonat juba aasta algul Eesti jälle esirinnas! Mets kaob, mis mühiseb (58) Õiguspsühholoog Talis Bachmann: kui on ainult sõna sõna vastu, siis ei tohiks süüdi mõista (6) Põhjala võlud ja valud: vana kummitehas võidetakse inimestele tagasi «Väina tuled see aasta?» Romantikadisainer – ongi selline amet? Mis on saanud rahvaautost? Škoda Octavia sõiduproovis püüame saada jälile (1) Kuidas voltida periskoopi? Huawei täiustas parimat kaameratelefoni Esimene rokifestival tähistas totaalset vabanemist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Helve Laasik: kes võtab Jõgevamaal Rahvaliidu koha?

5 min lugemist
Helve Laasik FOTO: Erakogu

Ajalehe Vooremaa peatoimetaja Helve Laasik kirjutab, et Jõgevamaa kõige räpasem valimisvõitlus käib küll Mustvees, kuid Rahvaliidu kadumisega on senised jõujooned kadunud ka Jõgeval, kus peetakse praegu kaevikusõda.

Tellijale Tellijale

Küllap on õige vastus, et mitte keegi. Endised rahvaliitlased on läinud kes kuhu ja ja kõik neli suuremat parteid on saanud täiendust. Konservatiivse Rahvaerakonna nimekiri on nelja inimesega väljas ainult Puurmani vallas. Muide, selle hiljuti loodud erakonna esimene esimees Margo Miljand kandideerib Põltsamaa vallas, kuid valimisliidus. On neidki endisi rahvaliitlastest omavalitsusjuhte, kes pole ühegi erakonnaga liitunud ning on moodustanud suuri ja tugevaid valimisliite.

Uus saak on erakondadele parteitud vallajuhid ehk need omavalitsusjuhid, kes pärast lagunenud Rahvaliitu endale meelepärast erakonda pole leidnud. Jätkamiseks tuleb neil nüüd pool valida. Nad on kerge saak võimuerakondadele, kes häälemagnetitest «hingi» otsivad. Küsimus on selles, kas ja mille eest on parteitud omavalitsusjuhid valmis end n-ö müüma. Kavalamad neist ei astu ühtegi erakonda, vaid saavad järgmistel valimistel vastava erakonna nimekirjas kandideerimise eest veelgi kopsakamat «hüvitist» välja kaubelda.

10.07.2020 12.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto