T, 5.12.2023

Siim Kiisler: väärtustades väikesaari

Siim Kiisler
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Siim Kiisler
Siim Kiisler Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Eestis on 1521 saart. Suur osa on neist tibatillukesed ja koduks vaid lindudele, kuid terve hulk on selliseid, kus iga päev võib inimesi näha. Kui juulis võib elu mõnel väikesaarel tunduda idülliline, siis sügistormide või jäävangis oleku ajal on olukord märksa keerulisem.

Mõni aasta tagasi oli erilise tähelepanu all üksnes Kihnu saar, oli suisa eraldi toetusprogramm, millest sealse kogukonna tegemisi toetati. Regionaalministriks saades mõistsin ruttu, et sellest ei piisa, ning nii laiendasime programmi ka teistele püsiasustusega väikesaartele, sest ilma riigi toetuseta on neil saartel väga keeruline teha vajalikke investeeringuid. Lisaks on riik väljaspool seda programmi panustanud väga suuri summasid.

Üle 70 000 euro maksev mootorpaat Osmussaarele või Kesselaiu päästepunkti ja Vormsi tankla rajamine on vaid mõned näited toetatud tegevustest. Loetelu objektidest ja tegevustest, mida riik on oma toetusprogrammidest saartele ehitanud, on pikk. See ei ole eriteene, vaid riigi kohustus nende inimeste ja perede ees, kes iga päev väikesaartel eluvaimu sees hoiavad.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles