T, 31.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täielik «Untergang»

, filmitegija ja -kriitik
Täielik «Untergang»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Printsess Diana Hollywoodi briti päritolu filmistaari Naomi Wattsi kehastuses.
Printsess Diana Hollywoodi briti päritolu filmistaari Naomi Wattsi kehastuses. Foto: Kaader filmist

Režissöör Oliver Hirschbiegeli kolmas n-ö välismaine linateos «Diana» näitab Walesi printsessi kahte viimast aastat enne saatuslikku surmaööd Pariisis.

Üks imelik värk on nende saksa režissööridega – niipea kui nad on kodumaiste teostega kuulsust lõiganud ja kutse Hollywoodist taskus, kaotavad nad oma uuel töisel kodumaal just kui pinna jalge alt. Tom Tykweri Ameerikas tehtud filmid pole enam need, mis ta «Lola jooksuga» (1998) rambivalgusesse paiskas. Mees, tänu kelle «Teiste eludele» (2006) Saksamaale parima välismaise filmi Oscar saabus ehk siis Florian Henckel von Donnersmarck vaevalt et tunneb piiritut uhkust oma «Turis­ti» (2010) üle.

Nüüd on siis järg Oliver Hirschbiegeli käes. See lavastaja tegi endale nime selliste filmidega nagu «Eksperiment» (2001), mis rääkis inimloomuse pahupoolest ekstreemse provokatsiooni tingimustes, ning «Allakäik» (2004), kus näidati Adolf Hitleri elu viimaseid päevi tolle Berliini punkris.

Märksõnad
Tagasi üles