Sisukord
Arvamus
Postimees

Mirjam Nutov: Võru valik: võlupark või tegelikkus

5 min lugemist
Mirjam Nutov FOTO: Erakogu

Kui pealinlased kurdavad auklike tänavate üle, siis meil Võrus öeldakse, et nad pole lihtsalt veel Võrus käinud, kirjutab ajakirjanik Mirjam Nutov. Peatänavad võivad ju korras olla, aga kui kõrvaltänavad on justkui sõjatander, siis pole see muud kui Potjomkini küla.

Tellijale Tellijale

Üts ummamuudu linn – on löödud naelapea pihta Võru kohta tema tunnuslauses. Ometi pole ükski Võru linnas kandideerivast neljast erakonnast, kahest valimisliidust ja ühest üksikkandidaadist seda enda kasuks tööle pannud. Viimasest tõigast on muidugi kahju, sest slogan iseloomustanuks väga hästi Võrus viimsed kümme aastat võimul olnud erakonda: «Reformierakond – üts ummamuudu erakond», ning valijatele olekski kõik selge.

Kuidagi teisiti oleks raske öelda partei kohta, kelle keskne valimislubadus võrulastele on «Teeme võlupargi». Arvatavasti polnud mina ainuke, kes sellest otsekohe aru ei saanud, kuid just seda Reformierakond igal sammul Võrus lubabki. Et sõnad oleksid tõsiseltvõetavad, käivad just parasjagu palavikulised Petseri tänava ehitustööd. Nimetatud tänav ühendab ühe Võru põhitänavatest vähem tähtsa, Kooli tänavaga. Viimase ääres on tõepoolest spordihall ja Kreutzwaldi gümnaasium, aga seal on ka Kagu keskus, mille eesotsas seismas Meelis Munski – reformierakondlane, Võru linnavolikogu liige ja kohaliku partei suurtoetaja.

12.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto