N, 9.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Homme saab tuhat tartlast elukoolituse

Aime Jõgi
Homme saab tuhat tartlast elukoolituse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu kiirabi koolitusjuht Andras Laugamets püüab linlasi veenda, et igaühe käes on võimalus äkk­sur­ma tõttu kokkuvarisenu elu päästa. Tuleb alustada kohe rindkerele vajutustega.
Tartu kiirabi koolitusjuht Andras Laugamets püüab linlasi veenda, et igaühe käes on võimalus äkk­sur­ma tõttu kokkuvarisenu elu päästa. Tuleb alustada kohe rindkerele vajutustega. Foto: Margus Ansu

Tartu kiirabi koolitusjuhi Andras Laugametsa plaan näib esmapilgul võimatu: ta tahab ühe päevaga umbes tuhandele tartlasele selgeks teha selle, kuidas päästa teise inimese elu äkksurma korral.

Koolitund on individuaalne, nõuab õppijalt täit tähelepanu ja kestab kolm minutit. See leiab aset homme rahvarohketes paikades alates Tartu turuhoonest, Aura keskusest kuni raamatukogude ja kaubanduskeskusteni välja.

Andras Laugamets ütles, et Eestis sureb tunnistajate juuresolekul igal aastal südame äkksurma tõttu kuni 700 inimest. Kiirabi statistika näitab, et keskmiselt ainult kolmandikul juhtudel püüavad kõrvalseisjad enne kiirabi saabumist elustamist alustada. Juhul kui seda üldse ei tehta, on vaid kümnel protsendil äkksurmapatsientidest tõenäosus ellu jääda.

Märksõnad
Tagasi üles