Sisukord
Tarbija
Postimees

Mart Timmi: Esivanemate töö paneb maa ees mütsi maha võtma

7 min lugemist
Mart Timmi FOTO: Mirjam Nutov

Kindlameelne peretraditsioonide austaja ning pööraselt inimtööjõusse uskuv 67-aastane Mart Timmi asju saatuse hooleks ei jäta – kui kasvatad talus köögivilja ja toodad sealiha, siis tuleb see endal ka käidelda ja turustada.

Tellijale Tellijale

Arhiivides tuhnides võib ajalehtedest ja ajakirjadest leida iga aastakäigu kohta mõne pikema või lühema artikli, mis räägib Võrumaa suurest ja vägevast talumehest Mart Timmist (67). Jutt on ikka üks ja sama – kuidas saak oli, mida ilmast arvata, kuidas Eestis põllumajandust edendada ja nõnda edasi.

Põhjust sellisteks küsimusteks on muidugi kuhjaga. Tegemist on siiski Kagu-Eesti suurima köögivilja- ja seakasvatajaga, kes ühtlasi üks suuremaid talunikust tööandjaid Eestis. Tema talus ja taluga seotud ettevõtetes on kokku tööl 170 inimest. Muuhulgas on ta ka Eesti aasta põllumees 2009 ja Võrumaa aasta isa ning ennekõike läbilõhki põllumees, kes oma seisukohtadelt konservatiivne ning juhtimisstiililt kindlakäeline.

«Poisid, olgu konteinerid silmini täis pandud, mul pole sellist ruumi, et õhku pakendada,» kõlab karmil toonil käsk. Tõstuki roolis olev lokkis peaga, näost natuke punetav 50. eluaastates mees saab pahaseks.

12.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto