Sisukord
Eesti
Postimees
10.08.2020
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» Eesti Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (3) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine Edward Lucas: õnn väljendada arvamust Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood Toomiku helged varjundid Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaheksa eestlast jäid lennuväljale lõksu

3 min lugemist
Autoettevõtja Raivo Aavisto, kes jäi kolmapäeva õhtul koos veel seitsme eestlasega Amsterdami lennuväljal «üliaktiivse» arvutiprogrammi tõttu maha Tallinna lennukist, eile Tallinna lennujaama ees. FOTO: Mihkel Maripuu

Kolmapäeva õhtul vaatas kaheksa eestlast Amsterdami lennujaamas, kuidas Estonian Airi lennuk Tallinna lahkub, sest arvutisüsteem ei lubanud neid lennukile, kuigi kõigil olid ammu olemas piletid ja pardakaardid sellele lennule.

Tellijale Tellijale

Barcelonast, Londonist ja Pariisist Amsterdami kaudu koju lennata soovinud eestlased olid kolmapäeval enne kella 20 kohaliku aja järgi õnne täis, kui olid oma hilinenud lendudelt ikkagi jõudnud Amsterdami lennujaamas Tallinna lennu värava juurde. Lennuk pidi õhku tõusma kell 20.15 ning käimas oli ametlik lennule mineku aeg.

«Kõik meie lennud hilinesid, aga jõudsid ikka enne ametlikku Tallinna lennu väljumise aega – kes oli 20 minutit enne kohal, kes 12 minutit,» meenutas ärimees Raivo Aavisto, kes tuli kolme kaaslasega Barcelonast. «Kuna aga ka Eesti Õhk oli Tallinnast tulles hilinenud ning seetõttu hilines ka väljumisega, ootasime seal kõik koos teiste sellele lennule tulnutega üle poole tunni, kui lõpuks hakati inimesi Tallinna lennule registreerima.»

08.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto