Sisukord
Arter
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Kümme aastat maa ja taeva vahel

4 min lugemist
Tööpostil: seoses Finnairi 90. sünnipäevaga saabus Tallinna põhjanaabrite uhkus Airbus A340, mille pardal mööduvad ka Airi Ilvese päevad. Enam ta hiinlastele teed pakkudes ei imesta, miks nood kolme sõrmega vastu lauda koputavad. FOTO: Andres Haabu

90-aastaseks saanud Finnairi umbes 1600 stjuardessi hulgas on eestlasi vaid kümmekond. Üks neist – Airi Ilves – jutustas Arterile meelsasti oma argipäevast.

Tellijale

Tartumaal väikeses Möllatsi külas kasvanud, Kõrvekülas ja Tartus koolis käinud Airi Ilves (33) ütleb, et poleks omal ajal iial arvanud, et temast stjuardess saab. Keskkoolipäevil unistas ta hoopis juristikutsest, kuid ülikooli sisse ei saanud ning otsustas siis minna Soome lapsehoidjaks. Kusjuures palk polnud selle otsuse tegemisel määrav – pigem oli peamine soov ennast ja maailma avastada.

Sattunud perekonda, kus õrnem pool oli stjuardess ja pereisa piloot, kuulis Airi, et Finnairil on tütarettevõte Aero Airlines ja tema sobiks sinna kindlasti, kui õpib ära soome keele. Airi hakkaski käima keelekursustel ning pärast pooleaastast lapsehoidmist suhtles pererahvaga nende emakeeles.

04.04.2020 06.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto