K, 22.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Elektriautode akud peavad vastu oodatust paremini

Liina Valdre
, reporter
Elektriautode akud peavad vastu oodatust paremini
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Elektritakso
Elektritakso Foto: Sille Annuk

Kui seni polnud Eestis kogemusi elektriautode akude vastupidavusega, siis nüüd on osaliste hinnangul jõutud oodatust parema tulemuseni.

Riikliku elektriautode toetusprogrammi Elmo raames Tartu firma Elektritakso ostutoetusega soetatud esimene takso on läbinud 16 kuuga ligi 100 000 kilomeetrit ning sõiduki aku mahutavus on selle läbisõidu juures vähenenud kõigest kümme protsenti. Pidevalt sõidus olev ja tihti laetav masin lükkab firmajuhi Ermo Kontsoni sõnul ümber levinud müüdi elektriautode lühikesest tööeast. «Testprogramm näitas 95 000 kilomeetrit läbinud sõiduki aku kümneprotsendilist kahanemist, kuid sõidu järgi seda kuidagi ei taju,» ütles ta.

Kui arvestada tavalise pereauto aastaseks läbisõiduks ligikaudu 20 000 kilomeetrit, siis tähendaks see täiselektriauto korral aku ressursi vähenemist viie aasta jooksul umbes kümnendiku võrra.

Märksõnad
Tagasi üles