Sisukord
Tartu
Postimees
08.04.2020
Hiina maskide tõhusus pole kindel Eesti VIDEO ⟩ Koroonahirmus on rongis hõre isegi tipptunnil Eesti lühiuudised GRAAFIK ⟩ Viiruse leviku täpsemaks ennustamiseks on vaja rohkem andmeid Põlised sordid saavad elujõudu Majandus Puusepp: taastumine võtab aasta või paar Majanduse lühiuudised Riigifirmade nõukogu liikmed jäävad palgatõusust ilma Välismaa Kreml kasutab koroonakriisi NATO mustamiseks Välismaa lühiuudised Loodus ja käitumine teevad meestest viirusepandeemias nõrgema soo Teadur Hiina Euroopa sidemetest: me näeme ainult jäämäe tippu Hiina mängib Euroopas suletud kaartidega Liisi Karindi: Baltimaades on märgata suuremat Hiina pehme jõu kasutamist Teadur: koostöö Hiinaga kõigutab Balkani ELi kurssi Arvamus Herman Kelomees: erakordne korruptsioonioht Margit Sutrop: soovitused rasketeks valikuteks Abituriendid: HTM tekitab kadunud aastakäigu Mart Laar: tulevikku otsides Martin Küüsmaa: ei arutule laenamisele! (2) Juhtkiri: Esimene Peking ja Kolmas Rooma Kultuur Kontserdikorraldajatele paistab tulevik tume Uuenduslik virtuaalruum kunstihoones Uus hingamine heas uues maailmas Sport Tantsuliit löödi kahte leeri, osa klubisid püüab eralduda Spordi lühiuudised Võrkpallinaiskonna uus peatreener nimetas esialgse koondise Tartu Uus lodjakoda võtab ilmet Jaan Naaber: kohanejad mõtlevad juba kriisijärgsele maailmale Laura Danilas: Z-generatsioon koroonakriisis Kodus karantiinis püsiv tartlane ei pääse parkimistrahvist (1) Tartu lühiuudised EÜS tegutseb tulemuslikult kultuurimõjurina Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Koolipoiste kätest sündis pappmööbel

3 min lugemist
Papist mööblikomplekti autorid Erki Toomsalu (vasakult), Imre Paat, Margus Mauer, Kert Look ja Rainer Raiend proovivad omal nahal, kui hea tööga nad hakkama on saanud. FOTO: Kristjan Teedema

Raatuse kooli fuajeed kaunistab kevadest saadik omalaadne papist mööbel. Diivanist, lauast ja tumbadest koosneva komplekti meisterdasid kooli üheksanda klassi poisid, kes peavad oma kätetööd hindamatuks.

Tellijale

«Kõige keerulisem oli mõtlemine. Kuidas teha konstruktsioon nii, et kõik klapiks,» meenutab 9.a klassi õpilane Margus Mauer pappmööbli sünnilugu, mis sai alguse juba möödunud sügisel.

«Õppeaasta oli just algamas ja me otsisime ideed, mida aasta jooksul teha võiks. Lõpuks käiski Margus välja mõtte, et see võiks olla mingi mööbliese,» lisab Marguse klassivend Kert Look. Meeskonda võeti ka Rainer Raiend ning praegu vahetusõpilasena Itaalias viibiv Karl Kivi.

07.04.2020 08.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto