Sisukord
Arvamus
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Mihkel Mutt: võimuiha patukustutuseks on rahva teenimine

5 min lugemist
Mihkel Mutt. FOTO: arvamus.postimees.ee

Kolumnist Mihkel Mutt kirjutab, et poliitikule on võim reeglina alati primaarne, kuid selle patu kustutuseks peab ta mõistma, et tal on kohustus ja võimalus inimesi ka tõeliselt teenida ja nende elu paremaks muuta.

Tellijale

ampaania, valimised ja selle kajastused moodustavad ühe foorumi. Neidsamu asju algul reklaamitakse, siis testitakse valija peal ning pärast vaetakse tulemustena. Viimase puhul võiksid politoloogid võrrelda meid ka saatusekaaslastega idablokis, eeskujudega muude väikeriikide seas ning esimese iseseisvusajaga.

Üks suur rühm jõuab sellele foorumile üldjuhul vaid arvamusuuringute ja valimistulemuste anonüümse protsendina. Need on lihtvalijad, kelle hääled («laikid»?) määravad tulemuse. Mida massivalija tõeliselt tahab? See tuli mulle ette, kui kuulsin ühes saates mõtet, et ei maksa arvata, nagu oleks pimedusega löödud need sada tuhat, kes hääletasid Tallinnas Keskerakonna poolt. Muidugi mitte! (Ühinen siin mõne teise kommentaatoriga.)

04.04.2020 06.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto