Spiooni värbaja põgenes

Eilsel pressikonverentsil kirjeldasid riigireetur Vladimir Veitmani tekitatud kahju ulatust ja tema tabamist riigi peaprokurör Norman Aas (vasakult), riigiprokurör Inna Ombler ning kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu.

FOTO: Mihkel Maripuu

Kaitsepolitseinik Vladimir Veitmani keelitas riiki reetma tema vana sõber KGB ajast, Venemaa välisluure poolt värvatud tallinlane Viktor Jermakov, kes arreteerimist ennetades sel suvel Peterburi pages.

Vladimir Veitmani (63) ja Viktor Jermakovi (65) suhtlemises polnud midagi ebatavalist: mehed töötasid nõukogude ajal KGB pealtkuulamisosakonnas ja suhtlus jätkus ka siis, kui nende teed tööl 1991. aastal lahku läksid.

Veitman sai tööle kaposse, Tallinna merekoolis raadiotehnikuks õppinud Jermakov aga üritas kapitalistlikus ühiskonnas ise hakkama saada. Selleks asutas ta 1997. aastal valvesüsteemide paigaldamist ja infolekke avastamist pakkunud firma IK Süsteemid Grupp. Tallinnas Väike-Ameerika tänaval kontoriruume üürinud ettevõttel ei läinud kõige paremini ja kaheksa aastat hiljem lõpetas firma tegevuse.

Tagasi üles