E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Õppida pole kellelgi ega kunagi hilja

Sirje Niitra
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Tehnikaülikooli suur auditoorium on Tallinna Kolmanda Nooruse Rahvaülikooli kuulajaid täis, neile kõneleb toitumisteadlane Raivo Vokk.
Tehnikaülikooli suur auditoorium on Tallinna Kolmanda Nooruse Rahvaülikooli kuulajaid täis, neile kõneleb toitumisteadlane Raivo Vokk. Foto: Erakogu

Elukestva õppe loosung pole tühipaljas sõnakõlks, vaid selle taga on nii ühiskonna huvi kui iga üksikisiku vajadus pidevalt areneda, et olla eluga kursis ja tunda ennast täisväärtuslikuna. Õppima peab eelkõige muidugi noores eas, kuid ka kõrges vanuses tuleb iga uus teadmine või oskus kasuks.

Tallinna Tehnikaülikooli juures tegutseval Tallinna Kolmanda Nooruse Rahvaülikoolil on vanust juba 20 aastat. Tegu on esimese omataolise eakate koolitusega Eestis ning selle jaoks võeti toona eeskuju Saksamaalt. Idee ja kooli nime autoriks võib pidada Aili Kogermanni, kes praegu ajab sama rida Poska eakate keskuses.

Üks rahvaülikooli eestvedajaid Lehte Aarelaid räägib, et päris algusest peale on käima jäänud 32 inimest ja neli neist on ületanud juba 90. eluaasta piiri. Põhiliselt on tegu kõrgema haridusega inimestega, kes soovivad eluga kursis olla ka pärast töölt koju jäämist, kuid oodatud on igasuguse haridustasemega ärksad inimesed.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles