P, 26.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Türgi raketisüsteemi ost Hiinalt pole sugugi kindel

Evelyn Kaldoja
, välistoimetuse juhataja
Türgi raketisüsteemi ost Hiinalt pole sugugi kindel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Türgi, kes hiljuti ehmatas NATO liitlasi teatega, et ostab raketikaitsesüsteemi Hiinalt, andis  nüüd teada, et ootab siiski uusi hinnapakkumisi ka hankel teisele ja kolmandale kohale jäänud Euroopa ja USA tootjailt.

Nende kaitseminister İsmet Yılmaz teatas üleeile, et kuigi hiinlastelt raketisüsteemi ostmise protsess on alanud, oleks kasulik saada uued pakkumised ka hankel teiseks jäänud Prantsuse-Itaalia ühisettevõttelt Eurosam SAMP/T ning kolmandale kohale maandunud ameeriklaste Raytheoni ja Lockheed Martini ühisettevõttelt. «Kõigil on võimalus saata oma viimane pakkumine,» märkis ta.

Yılmazi sõnul kulgevad kõnelused hanke võitja Hiina firmaga CPMIEC siiani probleemideta. NATO ja USA esindajad on aga pärast Türgi hanke tulemuste avalikuks tulekut avaldanud korduvalt muret selle pärast, kas hiinlaste toodetud raketikaitsesüsteem klapib alliansi omaga ja kuivõrd võiks see avada Pekingile võimaluse nende järele nuhkida.

Märksõnad
Tagasi üles