Sisukord
Arvamus
Postimees
14.08.2020
Pettuse ohver: nad olid väga hästi ette valmistunud (1) Eesti Lehar Küti edasilükatud otsus sündis raskelt (3) Eesti lühiuudised Valgevenes vahistati Eesti kodanik Kurikamehest mõrvar sooritas vanglas enesetapu Pärnus hakkab robot lammutama eluohtlikku 70meetrist korstent Majandus Riigi Kinnisvara AS: riik saab ehitajatelt juba 10 protsenti allahindlust! (1) Nordeconi juht: me ei pääse siit kriisist lihtsalt! (1) Majanduse lühiuudised Välismaa AJA PEEGEL ⟩ Maski kandmise käsk pani sajandi eest relva haarama Näo katmise nõue põrkub inimeste vabaduseihaga (6) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: raha jagamisel sotid selgeks (1) Kommentaar ⟩ Marica Lillemets: postiljoni oodates (5) Tõnu Talvi: Eesti looduskaitse 110 (1) Toomas Alatalu: suurest poliitikast (10) Kai Klandorf: milline on õige vabaühendus? Andrus Karnau: vanameeste mäss (28) Kultuur Mingo Rajandi: uus plaat küsib ja otsib vastuseid Suve auk. Halli värvi saladus K-drama – purjutamise saatel kulgev tee õnneni Sport Eesti jalgpalli meistritiitel annab konkurentide ees meeletu edu Kuidas sportlased saavad sportida? Tartu Eesti hiphopifestivali korraldajad kraadivad peolisi (3) Rannar Raba: autoosaduse puiesteelt Emajõe äärde Eestis seninägemata teetöö edeneb silmanähtavalt Koolijuhid ootavad ministeeriumi korraldusi Tartu lühiuudised Karlova elanikke häirivad kihutavad pedaalinahaalid (1) Endine pokkerimängija jäi süüdi küberkuritegudes Miks sa siin oled? Töötan, vastab ehitusinsener Gerttu Kupp objektil küsijale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Evelyn Kaldoja: nuhkige rahus!

2 min lugemist
Evelyn Kaldoja FOTO: ANDRES HAABU/PM/SCANPIX BALTICS

Järgnev sõnum ei ole kuigi originaalne. Aga et levinud arvamus näikse põhinevat muul, kordan üle. Vaadake üle oma Facebooki privaatsusseaded ja unustage NSA, sest suure tõenäosusega ei huvita teie isik mitte kedagi peale teie isiklike austajate ja vaenlaste.

Tellijale Tellijale

Kõik riigid üritavad jälgida kõiki neid riike, organisatsioone ja isikuid, kes kuidagi nende huvidesse või julgeolekusse puutuvad. «Usalda, aga kontrolli»-põhimõttel hoitakse silm peal ka sõpradel, sest mitte ükski allianss ei koosne sada protsenti ühtmoodi mõtlevatest osalistest ja vähemalt praegu pole alust arvata, et ajalugu oleks läbi. Mida tugevam on riik, seda rohkem on tal nii kaitsmist vajavaid huve kui ressursse luuramiseks. Üllatav ei tohiks olla ka see, et nuhitakse varjatud asju.

Kui te juhtumisi olete Angela Merkel, siis te annate endale aru, et nii ameeriklased, venelased, prantslased kui veel paljud teised üritavad teie järele nuhkida. Te olete muidugi nördinud, kui selgub, et mõnel õnnestus teie telefoni pealt kuulata. Aga ükskõik millist nördimust te ka avalikult pealtkuulaja suhtes ei ilmutaks, ajasite te salajutud turvatud kohtades ja olete rohkem vihane nende peale, kes peaksid teie telefonijutte kaitsma.

13.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto