Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (1) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (24) Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (11) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (3) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (3) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (15) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (3) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (15) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (4) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Juhtkiri: Lätist kehvemad?

2 min lugemist
FOTO: Urmas Nemvalts

Jah – meie majandus kasvas kolmandas kvartalis kümme korda aeglasemalt

Tellijale

Seekord pole me kaugeltki Lätist paremad. Eesti majanduse kasv on juba teist kvartalit kasin, ent isegi lätlaste ehitusplatsidel tundub olevat pidu. Eesti SKT kasvas juulist septembrini 0,4 protsenti, lätlaste oma 4,2 protsenti. Läti ehituses räägitakse koguni 10-protsendilisest kasvust. Tõenäolisim seletus on, et Läti ja Eesti majandustsüklid on väikeses nihkes. Sisuliselt oleme ühe kaalukategooria võistlejad, meie majandused on väga sarnased ning laias laastus sõltume samadest kaubanduspartneritest. Kas Läti majanduspoliitika on parem kui Eesti oma? Jäägu see esialgu retooriliseks küsimuseks.

Paraku on Läti ka ainus meie naabritest, kelle õuel praegu midagi õnnelaadset valitseb. Venemaa majandusministeerium on vähendanud isegi pikaajalisi kasvuootusi ning nende arvutuste järgi ei tasu järgneva 16 aasta jooksul oodata, et Venemaa majandus kasvaks kiiremini kui maailmamajandus keskmiselt – Venemaa kasv saab olema aeglasem. Kui kõrvutame seda prognoosi Venemaa kriisieelse vägagi tempoka kasvuga ning sellega, et kriisist taastumise aastatel on Eestigi eksporti aidanud vedada muuhulgas kaubavahetus Venemaaga, on see ilmselt tähelepanuväärne sõnum ka meile Eestis.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto