E, 4.12.2023

Juhtkiri: sikud ja lambad

Postimees
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Urmas Nemvalts

Kiirlaen pole kiire raha, vaid kohustus ruttu tagasi maksta

Sageli on erinevates üksikisiku pankroti lugudes üks ühine äratuntav joon: alkohol või kiirlaen, vahel ka mõlemad, mis niigi keeruliseks kujunenud olukorra äärmuseni viivad. Alkoholi laastavast mõjust nii tervisele kui toimetulekule on enamik inimesi teadlikud.

Kas kiirlaenu võtmise riskid on ikka sama selged? Kas mõistetakse, et kiirlaen ei tähenda mitte võimalust kiiresti laenu saada, vaid vajadust see ruttu tagasi maksta? Ning just nüüd, vahetult enne jõuluostlemise algust on kiirlaenufirmad oma reklaamikampaaniaid hoogustanud.

Sellest, kui riskantne on kiirlaenu võtmine, räägiti juba enne majanduskriisi, kui inimesed olid oma rahaliste võimaluste suhtes palju optimistlikumad. Vähemalt buumieelse ajaga võrreldes on olukord paranenud sel määral, et nüüd peavad kiirlaenu andjad näitama ära ka intressi ja krediidikulukuse määra.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles