Sisukord
Kultuur
Postimees
08.04.2020
Hiina maskide tõhusus pole kindel Eesti VIDEO ⟩ Koroonahirmus on rongis hõre isegi tipptunnil Eesti lühiuudised GRAAFIK ⟩ Viiruse leviku täpsemaks ennustamiseks on vaja rohkem andmeid Põlised sordid saavad elujõudu Majandus Puusepp: taastumine võtab aasta või paar Majanduse lühiuudised Riigifirmade nõukogu liikmed jäävad palgatõusust ilma Välismaa Kreml kasutab koroonakriisi NATO mustamiseks Välismaa lühiuudised Loodus ja käitumine teevad meestest viirusepandeemias nõrgema soo Teadur Hiina Euroopa sidemetest: me näeme ainult jäämäe tippu Hiina mängib Euroopas suletud kaartidega Liisi Karindi: Baltimaades on märgata suuremat Hiina pehme jõu kasutamist Teadur: koostöö Hiinaga kõigutab Balkani ELi kurssi Arvamus Herman Kelomees: erakordne korruptsioonioht Margit Sutrop: soovitused rasketeks valikuteks Abituriendid: HTM tekitab kadunud aastakäigu Mart Laar: tulevikku otsides Martin Küüsmaa: ei arutule laenamisele! (2) Juhtkiri: Esimene Peking ja Kolmas Rooma Kultuur Kontserdikorraldajatele paistab tulevik tume Uuenduslik virtuaalruum kunstihoones Uus hingamine heas uues maailmas Sport Tantsuliit löödi kahte leeri, osa klubisid püüab eralduda Spordi lühiuudised Võrkpallinaiskonna uus peatreener nimetas esialgse koondise Tartu Uus lodjakoda võtab ilmet Jaan Naaber: kohanejad mõtlevad juba kriisijärgsele maailmale Laura Danilas: Z-generatsioon koroonakriisis Kodus karantiinis püsiv tartlane ei pääse parkimistrahvist (1) Tartu lühiuudised EÜS tegutseb tulemuslikult kultuurimõjurina Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Nublu – õpetlik, helge ja humoorikas

2 min lugemist
«Nublu» FOTO: Jaana Süld

Jaan Rannapi sulest sündinud raamat «Nublu» on vanem kui mõnigi tänastest lapsevanematest. Nukuteater on vahva loo taas elama pannud, miksides omavahel ühelt poolt justkui veidi vanamoelisi, teisalt aga vägagi uudseid, kahemõõtmelisi nukke koos osalusteatri elementidega. Kõigele lisaks on tuletõrjekoerakese seikluste lõpuks lapsed tükk maad targemad tuleohutuse osas, mistõttu võib värsket tükki julgelt nimetada ka sotsiaalteatriks.

Tellijale

Lavastuse tutvustusest loetud fraas, et etenduse käigus osaleb publik tuleohutusõppusel, tekitas küll väikest ettevaatlikkust, et vahest tulebki seeliku asemel midagi mugavamat selga panna, ent õppus piirdus siiski eelkõige laste harimisega ja see osa tuli ka hämmastavalt hästi välja. Lapsed asusid rõõmuga arutlema, mis on ohutu ja mis mitte. Alles hiljaaegu kuulsin kolleegilt, kuis tema pisitütar tegi tutvust tikuga ning pääses õnneks vaid väikese ehmatusega – tikust tuleni jõudmine ja näppude kõrvetamine käis väga kiiresti.

Palju ei läinud aega, kui tikuga kohtumine leidis aset endagi kodus. Nüüd, etenduse ajal täheldasin neljase piiga väikest kohkumist, millest aimus mõistmist, mida tikuga mängimine tegelikult kaasa võib tuua. Tulekahju nägemine hirmutas väga. Etenduse ülesehitus oli väga hästi läbi mõeldud, õpetussõnadele järgnesid näited ning kõige olulisem korrati üle.

Tarmo Männardi ja Mihkel Tikerpalu etendatud tuletõrjujate Mustpea ja Valgemaa läbi viidud tuleohutusõppused vaheldusid seikadega sellest Nublu loost, millest võib ka raamatu vahendusel osa saada. Vaatamata nukkude vähemalt näilisele lihtsusele – mida kõike võib papitükkidega teha! – suudetakse lugu nii ehedalt edasi anda, et loo lõpuks ununeb nuku materjal sootuks. Pigem võivad lapsed neid kahemõõtmelisi nukke isegi paremini omaks võtta, sest selliseid annaks koduselgi viisil meisterdada ning oma miniteatri püsti panna.

07.04.2020 08.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto