P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kohus tühistas TOPi detailplaneeringu kehtestamise

BNS
Facebook
Comments

Halduskohus tühistas eile Tallinna linnavalitsuse otsuse, millega kehtestati Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse (TOP) ja selle lähiala detailplaneering.

Kohus ei nõustunud enamiku Pirita Seltsi esitatud argumentidega, mida käsitleti juba esialgse õiguskaitse menetluses. Kohtu hinnangul pandi avalikkusele tutvumiseks välja detailplaneeringu versioon, kus ehitatakse lisaks ärihoonetele TOPi alale ka elamuid. Kuivõrd kehtestatud detailplaneering annab võimaluse ehitada ainult ärihooneid, hindas kohus, et kuna avalikkus ei ole selle versiooniga tutvunud, tuleks planeeringu kehtestamine tühistada.

Pirita seltside koostöökoja liikmete esindaja Pirita Selts MTÜ esitas aprillis Tallinna halduskohtule kaebuse Tallinna linna kehtestatud detailplaneeringu vastu, millega soovitakse TOPi kinnistule mere äärde ehitada korterelamud ning suurendada kogu kompleksi ligi kaks korda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles