Sisukord
AK
Tänane leht
24.09.2020
«Vahel on ikka tunne, et ei jaksa, aga tuleb elada!» Eesti Eesti teed karjuvad raha järele (2) Poliitaasta esimene umbusalduskatse ebaõnnestus Juulis juhita jäänud terviseamet sai uue direktori Eesti lühiuudised Sindi rahaautomaat lasti õhku gaasiga Peeter Helmele nõutakse tingimisi vangistust Mustakivi tulistaja raiub, et tulistas meest kuus korda enesekaitseks Majandus Telia juht: kõik hinnad paneme paika kohapeal Majanduse lühiuudised Euroopa kohus lubab Airbnb tegemisi piirata Välismaa Välismaa lühiuudised Euroopa Komisjon pani rõhu illegaalidest vabanemisele Soome valitsuse hõive-eesmärke ei peeta reaalseks Põhjala vaade ⟩ Taani 2021. aasta riigieelarve – kõike muud kui tavaline Kohalik vaade ⟩ Nappi eelarvetekki peab Lätis jaguma paljudele külmetajatele Arvamus Juhtkiri: Euroopa vastus rändele Tõnis Oja: kui hunt lõpuks tuli Arnold Unt: sõjaohvrite hauapaikadest Jaak Valge: kolm müüti sisserände kohta T. G. Karasjov Orgusaar: kadakasakslus kui norm ehk kupjate mentaliteet Karoliina Lorenz: haridus ja teadus on riigi tulevik JULGEOLEK ⟩ Gert Antsu: idapartnerlusriigid väärivad Eestilt parimat nõu JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: memmede põlvkond aitab eksportida edu Isabel Mari Jezierska: mida on ühist Poolas, USAs ja Valgevenes toimuvatel meeleavaldustel? Kultuur Eesti muusika nägu saatuslikul koroona-aastal on kammerlik ja endasse süüviv Julges tantsukeeles olulised teemad, mis kõnetavad just täna Sport Eksperttunnistaja Port: enim torkas silma kasutatud ainete paljus ja sihipärane tegevus Spordi lühiuudised Videod ⟩ Kuri koroonaviirus tegi Eesti võrkpallile omamoodi kingituse Reis Reisiuudised Berliin kahe päevaga Maa Elu Nädala mõte: kas maal on ikka hea elada? Polli aiad annavad rikkaliku saagi Eesti künnimeistrid jäid ka sel aastal alistamatuks Inimtühjale saarele võib minna sügispiknikku pidama Mida peab teadma ise korstnat pühkides? Veinitegu pakub maitsmis- ja avastamisrõõmu Tormiga võib ka tuulevaikus valitseda Eluks vajalik vitamiin, millega liialdada ei tasu Maasikvaarikas kannab vilju külmadeni Sügisel korjake aiast Lusitaania teeteo munad kokku Üle kivide-kändude roninud kanala omanik püssi põõsasse ei viska Meelelahutus Koomiks Sudoku

Martin Kala: oraakli kuri ettekuulutus meediale

8 min lugemist
Kommentaarid FOTO: Repro

Delfi internetikommentaaride kaasus on sõnavabadusele ohtlik pretsedent. Meediaväljaannete omanikud väristavad otsuse peale õlgu mitte ainult sellepärast, et Delfi teenuseosutajana kohtus kaotas. Suurem probleem seisneb selles, et ootamatu olukord rajab teed järjest kriitikavabamasse tulevikku. Ja siin on ka praktiline kaalutlus: kas on mõttekas lasta ajalehe veebiväljaandesse lugejate kommentaare, kui tagajärjeks võib olla vastutus kõlvatu sisu eest ning – arvestades, millised summad on mängus – ka väljaande pankrot?

Tellijale Tellijale

Online-kommentaarid on tänapäeval ajakirjanduse lahutamatu osa: lugejate arvates on neil õigus illustreerida veebimeedia väljundeid oma arvamusega. Ühesuunaline meedia hakkab asenduma dialoogiga.

Ka meediaärimehed on mõistnud, et online-kommentaaride lubamine ja integreerimine ajakirjanike töösse on väärtuslik lisa väljaandja ärimudelile: kirglike lugejate arvamusavaldused ning detailsed tähelepanekud pakuvad lugudele uue vaatenurga ja võimaldavad väljaandjal saada tagasisidet selle kohta, millisena näevad ja hindavad lugejad ajalehte ning ka elu laiemas pildis. Ühtlasi laiendab lugejate tagasiside uudistetoimetuse vaatevälja, on inspiratsiooniallikaks uutele ideedele, täiendab käsitletavaid teemasid uute allikatega või pakub probleemile uusi lahendusi.

23.09.2020 24.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto