L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Astronoome innustab ahhaa-elamus

Katre Tatrik
, reporter
Facebook
Comments
Helle ja Jaak Jaanistele ulatas Salme kultuurikeskuses Eesti teaduse populariseerimise Tiiu Silla nimelise elutööpreemia akadeemik Enn Tõugu. Elutööpreemia võitja sai Stanislav Netchvolodovi skulptuuri «Möbiuse leht» ja 6500 eurot.
Helle ja Jaak Jaanistele ulatas Salme kultuurikeskuses Eesti teaduse populariseerimise Tiiu Silla nimelise elutööpreemia akadeemik Enn Tõugu. Elutööpreemia võitja sai Stanislav Netchvolodovi skulptuuri «Möbiuse leht» ja 6500 eurot. Foto: Toomas Tatar

Reedel pälvisid tartlastest astronoomid Helle ja Jaak Jaaniste teaduse populariseerimise eest tänavuse Tiiu Silla nimelise elutööpreemia.

«Et see on Tiiu Silla nimeline, teeb see auhinna meie jaoks eriti eriliseks. Tiiu oli erakordselt hoolitsev kõigi kolleegide ja sõprade vastu,» rääkisid Helle ja Jaak Jaaniste pärast elutööpreemia vastuvõtmist.

Kui möödunud aastal lahkunud Tiiu Silda teatakse Ahhaa teaduskeskuse emana, siis Helle Jaanistet keskuse ristiemana. Nimelt pani Helle Jaaniste Tiiu Silla «viiendale lapsele», Ahhaa teaduskeskusele nime.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles