K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Filmitegijaid tõmbas Piirissaarele

Risto Mets
, reporter
Facebook
Comments
Piirissaarele sõitis võttegrupp filmima ühtainust stseeni. Selleks pidi näitleja Peeter Jakobi ronima mööda redelit kirikutorni ja helistama kella.
Piirissaarele sõitis võttegrupp filmima ühtainust stseeni. Selleks pidi näitleja Peeter Jakobi ronima mööda redelit kirikutorni ja helistama kella. Foto: Vitali Trots

Neljapäeval tegi mandri ja Piirissaare vahel kurseeriv praam Koidula tellimusreisi. Praam viis saarele filmikompanii F-Seitse võttemeeskonna, kes väntasid seal kaadreid 2015. aastal kinolinale jõudva linateose jaoks.

«Jah, laev sõitis tõesti vaid meie pärast,» ütles filmi «Mehetapja. Süütu. Vari» produtsent Kaie-Ene Rääk. Tema sõnul on kolmest novellist koosneva linateose võtted jõudnud esimese osa lõppu ning Piirissaarele sõideti novelli «Mehetapja» lõpustseeni filmima.

Produtsent lisas, et neid paelus saare ainulaadne õigeusu kirik, mis näis selle stseeni filmimiseks sobivaim. «Just selle kiriku fassaad tundus filmimeeskonnale kõige parem,» põhjendas ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles