Sisukord
Majandus
Postimees
12.08.2020
Joakim Helenius: võtan Eesti kodakondsuse ja astun parteisse! (71) Eesti Helme: jutt huvide konfliktist on poliitiline malakas Eesti lühiuudised Emapiimapiknikul jagati kogemusi Ilissoni võluvitsad: digipädevus ja tulevikuoskused (1) Hiidpalgaga haridusametnik näitas veenvalt klassi Teatrimajad jätkavad publiku hajutamist Majandus Majanduse lühiuudised Jaanus Murakas: farmi juhid peavad juba ise lüpsma minema Pettusega vahele jäänud nõuavad ikka toetust Välismaa Plahvatus pühkis ametist Liibanoni valitsuse Valgevenes jätkub valimiste järel protestilaine Saksa lapsi saadeti natside juhitud kuurortidesse Välismaa lühiuudised Briti valitsus nõuab migrantide tõkestamisel prantslaste abi Slovakkia-Venemaa tüli jäljed viivad Berliini mõrvani Hispaania monarhia kõigutaja Arvamus Juhtkiri: Hongkongi ja vaba maailma tulevik Herman Kelomees: George Soros ja tema vaenlased Andrei Kuzitškin: patriootide kool Airi Hallik-Konnula: pakendikott igasse koju! Tarmo Pikner: teised tulemised Kultuur Kultuuri lühiuudised Toomas Kümmel: kõik riigid on omamoodi mõttetud «Õitsva mere» salajased hoovused Saaremaa taluõuel Rumalate inimeste mõttetu surm Sport Spordi lühiuudised Itaalia korvpalliklubi ehitab võistkonda ümber Eesti talendi, et tõusta tagasi tippu Hooaega tagasihoidlikult alustanud Rasmus Mägi rahustab pöidlahoidjaid, lubades juba paari päeva pärast mehist ajakärbet Prokuratuuri süüdistus: Andrus Veerpalu lubas oma toas tegeleda veredopinguga (2) Intervjuu ⟩ Cédric Énard oma põhimõtetest, karistusmeetoditest ja suvisest frustratsioonist Tartu Koolijuhid valmistuvad eriolukorraliseks õppeaastaks Tallinn tuleb Tartule kolme kilomeetri jagu lähemale Tartu lühiuudised Piirangud küll, aga mõned siiski võivad. Miks nii? Politsei tabab üha rohkem kiiruseületajaid Septembris avab uksed erilise välimuse ja sisuga uus Elva spordihoone Tartuffist jääb jälg, mille teeb Ajuokse kunstnik Stina Hajusalt paigutatud toolide kõrval leidus ruumi lamamisekski Kuulsa tänavakunstniku paljastamine Krõõt Kiviste: autovabaduse puiestee oli aus tehing Vambola Paavo: viirusepealinn Tartu kutsus ise kurja välja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riik tahab seadustada otselepingud raudteel

2 min lugemist
Kui veel tänavu juulis kuulusid Elroni rongiparki nii vanad (pildil vasakul) kui ka uued elektrirongid (pildil paremal), siis alates eelmise kuu algusest pole Eestis enam mitte ühtegi vanatüüpi elektrirongi. FOTO: Toomas Tatar

Ühistranspordiseaduse muudatus lubaks raudteel otselepingud, mis on põhiküsimuseks riigi ja Edelaraudtee vahelises kohtuvaidluses.

Tellijale Tellijale

Samal ajal kui riik käib Edelaraudteega kohut küsimuses, kas Elroniga (varasem Elektriraudtee – toim) reisijateveo otselepingu sõlmimine oli ikkagi seaduslik, on riigikogus töös seadusemuudatus, mis üheselt selliseid lepinguid lubaks.

Otseleping tähendab, et lepingu sõlmimiseks ei kuulutata välja riigihanget. Kehtiva Euroo­pa Liidu määruse järgi on otselepingud raudteeveol lubatud, aga seda ainult juhul, kui liikmesriigis kehtiv seadus seda ei keela. Praegu Eestis kehtivas ühistranspordiseaduses on see keeld ning ka halduskohus leidis oma eelmisel nädalal tehtud otsuses, et sellest tulenevalt on riigi ja Elroni vahel sõlmitud leping tühine.

11.08.2020 12.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto