N, 30.11.2023

IKEA kaebas Eesti firma kaubamärgi tõttu kohtusse

Tiina Kaukvere
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
IKEA kaubamärgi omanik kaebas kohtusse IKEA mööblit Eestisse vahendava ettevõtte Iexpress OÜ.
IKEA kaubamärgi omanik kaebas kohtusse IKEA mööblit Eestisse vahendava ettevõtte Iexpress OÜ. Foto: Liis Treimann

IKEA kaubamärgi omanik Inter IKEA Systems B.V. kaebas kohtusse IKEA mööblit Eestisse vahendava ettevõtte Iexpress OÜ, kuna viimane reklaamib end IKEA nimega. Iexpress nimetab end IkeaExpressiks ning kasutab domeeninime ikeaexpress.ee

«IkeaExpress võimaldab teil tellida maailma suurimast mööblipoest tooteid ilma seda külastamata,» reklaamib ettevõte oma koduleheküljel. Samas on kodulehel rõhutatud, et IkeaExpress.ee ei ole kuidagi seotud IKEA kaubamärgiga, vaid osutab sõltumatut transporditeenust. «IKEA on registreeritud kaubamärk, mis kuulub Inter IKEA Systems B.V.-le. IkeaExpress.ee ei ole IKEA ametlik esindaja Eestis,» on selgelt kirjas.

Inter IKEA Systems B.V. on Harju maakohtu kinnitusel kohtusse kaevanud nii ettevõtte Iexpress OÜ kui ka ettevõtte asutaja Juhan Kuuskemaa, kes ei ole tänavu juulist enam firma osanik.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles