N, 7.12.2023

Kataloonia vari Dombrovskise kohal

Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kui Leedus räägitakse võimalusest, et nende riigipea Dalia Grybauskaitė võiks saada järgmiseks Euroopa Komisjoni presidendiks, siis Lätis arvatakse, et samale kohale võiks tõusta nende peaminister Valdis Dombrovskis. Ühe võimaliku komistuskivina nähakse aga tema märkust Kataloonia iseseisvuse teemadel, mis pahandas suurt ELi liiget Hispaaniat.

«Kui see protsess on seaduslik, siis teoreetiliselt ma küsiksin, et miks mitte?» vastas Dombrovskis sügisel Kataloonia uudisteagentuuri küsimusele, kas Läti võiks neid iseseisva riigina tunnustada. Hispaania välisministeerium kutsus seepeale Läti suursaadiku vaibale ja Riia teatud ringkondades tekkis hirm, et Domb­rovskise kõrgele lennule võib saatuslikuks saada Madridi vastuseis.

Uurimiskeskuse Providus analüütik Iveta Kažoka ütleb seda lugu kommenteerides, et Lätist vaadates oli see pigem meeleolukas vahejuhtum – Dombrovskis oli viimane inimene, kellelt võinuks oodata mõtlematut värvikat sõnavõttu. «Ma ei usu, et hispaanlased oleksid selle peale nii pahased,» arvab ta.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles