Sisukord
Tarbija
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (12) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist (1) Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Suur edetabel: need on Eesti investorite lemmikaktsiad Aasia majanduste taastumine läheb hapralt Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve (1) Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (3) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (8) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? (1) 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keskaegsel toidulaual oli ohtralt soola ja õlut

7 min lugemist
FOTO: Erakogu

Kui nälja-aastad välja arvata, oli keskaegse tallinlase toidulaud üsna rikkalik, kusjuures õlut joodi palju ja soola lisati ohtralt.

Tellijale Tellijale

«Eks keskaegne söögilaud võis olla nii vaene kui rikkalik, nii võidi seal pakkuda sellist luksust, mida tänapäeval harva kohtab,» rääkis raamatu «Pidusöögist näljahädani: söömine-joomine keskaja Tallinnas» autor Inna Põltsam-Jürjo.

Näiteks oli toona moes pakkuda pidulaual paabulinnu- või luigepraadi, kusjuures linnud pidid kindlasti välja nägema võimalikult elutruud. Keskaegse Euroopa õukondlikel pidusöökidel on lauale toodud ka saiast või suhkrust valmistatud inimfiguure või kindlusi, või näiteks serveeriti terve lammas, mis oli lauale kandmise ajaks kaetud oma nahaga, et ta näeks välja nagu elus. Nii uhked road kuulusid kogu Euroopas siiski vaid kõrgklassi peolauale.

04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto